5
(1)

Czym kierować się przy wyborze grilla

To na jakiego grilla się zdecydujesz powinno być uzależnione od tego, jak często chcesz go użytkować, gdzie będzie usytuowany(ogród, taras, balkon) i ile osób będzie korzystało z niego w jednym czasie. Jeśli masz niewielką rodzinę wystarczy Ci małe urządzenie, jeśli lubisz urządzać duże przyjęcia dla szerszego grona przyjaciół – postaw na coś większego i solidniejszego. Z pośród dostępnych ofert najbardziej popularne są grille elektryczne, gazowe i węglowe.

Grill elektryczny, gazowy czy węglowy

Do użytkowania grilla elektrycznego potrzebne będzie zasilanie. Taki grill świetnie sprawdza się na tarasie, choć z powodzeniem możesz go też ustawić w ogrodzie. Przygotowywanie na nim potraw jest szybkie, czyste i zdrowe. Grille gazowe wymagają podłączenia do butli z gazem. To powoduje, że może być trochę mniej mobilny i wygodny, ale smażenie na nim jest bezproblemowe i wygodne. Grill węglowy jest wersją najpopularniejszą. Do jego użytkowania wystarczy brykiet lub węgiel.

Jakie parametry wziąć pod uwagę przy wyborze grilla

Oferta sprzedażowa jest ogromna ważne więc, byś podjął przemyślaną decyzję. Parametry, które powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze to np. powierzchnia rusztu. Modele o większym ruszcie sprawdzają się przy dużych przyjęciach i licznych gościach, te o małej i średniej powierzchni zadowolą mniejszą rodzinę o skromniejszych potrzebach. Taki grill zajmie też mniejszą powierzchnię ogrodu czy tarasu. Weź też pod uwagę wielkość i kształt grilla. Dostępne są modele prostokątne i okrągłe, zastanów się, który z nich będzie dla Ciebie wygodniejszy. W ofercie znajdziesz też modele z pokrywą, które są bardzo praktyczne, ponieważ wydzielają mniej dymu, przyrządzane na nich potrawy są szybciej gotowe do spożycia, a termometr umieszczony na rączce pokrywy pozwala regulować stopień wypieczenia.

  Płytki Cerrad – jeszcze bliżej natury!

Akcesoria do grilla

Kupując grilla, dobrze od razu nabyć dodatkowe akcesoria, ułatwiające pracę przy obsłudze urządzenia. Warto więc kupić tacki aluminiowe, szczypce, noże, widelce, szpikulce do szaszłyków i rękawice chroniące przed ewentualnym oparzeniem. Jeśli Twój grill na stałe stoi w ogrodzie lub na tarasie dokup mu specjalny pokrowiec, który zabezpieczy go przed działaniem czynników atmosferycznych. W sprzedaży istnieją pokrowce, które z łatwością pomieszczą ogrodowe meble, dobrze więc i oszczędnie kupić jeden większy i sprzęt grillujący trzymać razem z krzesłami i stołem.

Czyszczenie grilla

Bardzo ważnym jest regularne czyszczenie grilla, by nie przywierały do niego resztki jedzenia. Najlepiej zrobić to zaraz po wystygnięciu rusztu, a dla większej pewności także przed każdym kolejnym użytkowaniem sprzętu. Pomogą ci w tym spreje do odtłuszczania, ale też zwilżona płynem do naczyń szmatka.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here