Łóżko dwuosobowe
5
(4)

Rozmiar ma znaczenie

Pierwszą kwestią, jaką bierzemy pod uwagę podczas zakupu łóżka dla dwóch osób jest jego rozmiar. Jako że sen jest najlepszym sposobem na regenerację organizmu, w jego trakcie musi być nam przede wszystkim wygodnie. Każdy z partnerów powinien dysponować taką przestrzenią do spania, która zapewni mu swobodę ruchów. Na ogół cenimy sobie przestronność, choć są i takie pary, które czują się bezpieczniej, jeśli mogą być blisko siebie.

Wybór rozmiaru łóżka należy więc dostosować do indywidualnych upodobań. Partnerzy najczęściej cenią sobie łóżka o wymiarach 140×200 i 160×200. Wynika to nie tylko z ich preferencji, ale także z możliwości lokalowych. Standardowe sypialnie na ogół nie są zbyt przestronne, a wstawienie bardzo dużego mebla do spania mogłoby negatywnie wpłynąć na funkcjonalność i komfort korzystania z pomieszczeń. Z tego powodu jedną z najistotniejszych kwestii przy wyborze łóżka dla dwojga jest jego rozmiar. 

Pościelowe historie

Kiedy już zapadnie decyzja dotycząca rozmiaru łóżka, trzeba zdecydować, w jaki sposób będzie przechowywana pościel. W standardowych sypialniach najczęściej  po prostu się ją zaściela i ewentualnie przykrywa odpowiednią narzutą. Mogą sobie jednak na to pozwolić posiadacze typowych sypialni. Jeśli zaś śpimy w pomieszczeniu, które ma także ogólny charakter i zdarza się, że przyjmujemy tam gości, powinniśmy pomyśleć o miejscu na przechowywanie pościeli. Nie stanowi to problemu, kiedy dysponujemy dużą przestrzenią. W innym przypadku najlepiej wybrać łóżko z pojemnikiem na pościel.

Dzięki temu, że łóżko z pojemnikiem na pościel wyposażone jest w pojemny schowek, nie trzeba szukać dodatkowego miejsca na kołdrę i poduszki – wyjaśnia przedstawiciel sklepu MK Foam z łóżkami dla dwojga. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie przestrzeni i ułatwia jej aranżację. Nie bez znaczenia jest także fakt, że jest to rozwiązanie, które pozwala na zachowanie porządku. 

Materac dla dwojga

Nierozerwalną częścią łóżka jest materac. Dobrze dobrany zapewnia odprężenie dla organizmu wynikające z rozluźnienia ciała i umysłu. O ile jego wybór dla jednej osoby nie stanowi większego problemu, o tyle w przypadku łóżka dwuosobowego może to być duże wyzwanie.

  Urządzamy sypialnię funkcjonalną i nowoczesną - krok po kroku

Dotyczy to szczególnie partnerów, którzy znacząco różnią się od siebie gabarytami. Twardość materaca, która przypadnie do gustu osobie ważącej ponad 100 kg z pewnością nie będzie do zaakceptowania przez partnera o znacznie niższej wadze. Jeżeli więc różnice nie są zbyt duże można zdecydować się na kompromis. W innym przypadku lepiej wybrać łóżko dwuosobowe, które daje jednak możliwość zastosowania dwóch odrębnych materaców. Dzięki temu każdy z partnerów zyska powierzchnię do spania w pełni dostosowaną do jego potrzeb.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie materaców Talalay z serii Adam i Ewa. Są to produkty wykonane z pianki będącej połączeniem lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem z drzewa kauczukowego i występują zarówno w wersji piankowej, jak i kieszonkowej. Wysokoelastyczna pianka o zwiększonej gęstości i sprężystości jest odporna na odkształcenia, a jej najważniejszą cechą jest dopasowywanie się do kształtu kręgosłupa, co pozwala na jego ergonomiczne ułożenie. Wszystko to wpływa na duży komfort podczas snu. Materace dla dwojga przeznaczone są dla dwóch osób o znacznej różnicy wagowej lub niejednakowych potrzebach w kwestii twardości.  

Zakup łóżka dwuosobowego to ważny krok przy urządzaniu wspólnej sypialni. Przed wizytą w sklepie warto jednak dokładnie określić swoje potrzeby, uwzględniając przy tym warunki lokalowe. Dzięki temu wybierzemy łóżko, które zapewni nam komfortowy sen, a jednocześnie doskonale wpisze się w przestrzeń sypialni.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here