Biurko w pokoju młodzieżowym
5
(1)

Wybór mebli do pokoju młodzieżowego zależy przede wszystkim od panującej mody, ale najważniejsze są solidne wykonanie oraz funkcjonalność. Aranżacja pokoju nastolatka powinna powstawać wspólnie – rodzic może doradzać i zwracać uwagę na kwestie praktyczne, a dziecko na design. Jak zatem wybrać odpowiednie biurko?

Ergonomia biurka, czyli dopasuj je do potrzeb nastolatka

Bardzo ważną kwestią jest ergonomia miejsca do nauki – warto mieć to na uwadze, kompletując wyposażenie do kącika do nauki. Ważnym elementem jest biurko młodzieżowe, które powinno być dostosowane do wzrostu i budowy nastolatka, by spełniało swoją rolę. Powinno wyróżniać się solidnym wykonaniem i wysoką odpornością na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Od tego zależy, czy będzie mogło się skoncentrować, nie będzie odczuwało bólu pleców i zmniejszenie, co przełoży się na lepsze efekty w nauce.

Dobrej jakości biurko młodzieżowe pozwala przyjąć naturalną pozycję, a także sprzyja zachowaniu prawidłowej postawy ciała. Odpowiedni kąt ułożenia nóg w stosunku do podłoża jest korzystny dla kręgosłupa oraz krążenia, a także zmniejsza bóle mięśni. Ważna jest zatem odpowiednia wysokość biurka i wielkość blatu, pojemne szuflady, a także oparcie dla przedramion i nadgarstków. Monitor z kolei powinien być oddalony o około 45-70 cm od oczu użytkownika. Ważnym elementem tego zestawu jest też wygodny i ergonomiczny fotel.

Jaki design biurka młodzieżowego?

Dziecko przed komputerem lub nad książkami spędza po kilka godzin dziennie, dlatego należy mu zapewnić komfortowe warunki. Wiele dzieci chętnie też gra na komputerze – wtedy warto zwrócić uwagę na specjalne biurka gamingowe.

Uniwersalnym wyborem jest biurko młodzieżowe białe, szare lub czarne. Można je też szybko ożywić – pomalować lub ozdobić naklejkami. Pasuje do wnętrz utrzymanych w różnej stylistyce, jest minimalistyczne i nowoczesne. W ofercie firmy Meblik znajdziesz najróżniejsze kolekcje mebli dedykowane nastolatkom, dzięki nim stworzysz aranżację w różnym stylu.

  Edukacyjne fototapety i naklejki do pokoju dziecka - nauka przez zabawę

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here