5
(1)

Dopiero po nocy przespanej na własnym, wygodnym łóżku jesteśmy naładowani dobrą energią i gotowi do rozpoczęcia kolejnego dnia. Łóżko kontynentalne nie jest po prostu kolejnym meblem, na który nie zwrócisz nawet większej uwagi, a kolejnego poranka obudzisz się z obolałymi plecami. Jego specjalna budowa zapewni ci dobrze przespaną noc i pobudkę bez strzelania stawami. Łóżka kontynentalne – jaka jest ich przewaga nad zwykłymi?

Po pierwsze, wbudowane wypełnienie sprężynowe i górny materac. Dzięki temu całość jest podniesiona, a wypoczywając na takim łóżku ma się uczucie położenia wyżej niż w przypadku normalnych łóżek. Standardowe łóżka są znacznie niższe i pozbawione tego elementu. Tymczasem jest to cecha, która niezwykle pozytywnie wpływa na komfort snu. O czym warto wspomnieć to to, że materac się nie zapada nawet przy większym ciężarze. Jest to duża oszczędność przez kilka lat użytkowania łóżka kontynentalnego.

Łózka kontynentalne

Co ciekawe, na materac górny można położyć cienki materac nawierzchniowy, tzw. „toper”. Chroni on spodnie warstwy przed zabrudzeniem. Jest to opcjonalny zakup i zależy od preferencji klienta. Istnieją dwie szkoły łóżek kontynentalnych, które odnoszą się do tego aspektu budowy. Pierwsza – amerykańskie łóżko kontynentalne składa się z materaców górnego i dolnego. Górny materac ma wbudowaną specjalną warstwę, która pełni właśnie zadanie topera. Druga szkoła – skandynawskie łóżko kontynentalne jest pozbawiona wbudowanego topera, stanowi on więc oddzielny, ale wciąż kluczowy element znacząco wpływający na jakość snu.

Istnieje wiele różnych rodzajów toperów, które uzupełniają całość konstrukcji. Dla przykładu, producenci oferują topery wykonane z pianki wiskozowej, idealne dla osób lubiących spać w cieple lub cierpiących na bóle pleców. Indywidualne dobranie poszczególnych elementów sprawia, że łóżko odpowiada konkretnie twoim potrzebom.

Po drugie, niewątpliwą przewagę nad standardowymi łóżkami łóżkom kontynentalnym daje wysokość zagłówka. W przypadku tych pierwszych jest to około 100 cm, podczas gdy wysokość zagłówka łóżek kontynentalnych to około 115 cm. Co więcej, maksimum wygody zapewnia również wysokość ułożenia ciała. W przypadku łóżek kontynentalnych jest to 60-70 cm. Materac nie powinien znajdować się tuż przy ziemi. Optymalna wysokość to taka, kiedy siedząc na łóżku stopami swobodnie sięgamy podłogi pod kątem 90 stopni. Dzięki takiej budowie zarówno wstawanie z łóżka, jak i jego ścielenie jest znacznie przyjemniejsze.

Po trzecie, brak stelaża. Zazwyczaj gdy myślimy o zakupie łóżka wiąże się to najpierw z wyborem stelaża, a następnie dopasowaniem do niego odpowiedniego materacu. Wiąże się to ze sprawdzaniem wymiarów i w rezultacie pochłania sporo czasu. Łóżko kontynentalne rozwiązuje ten problem w bardzo łatwy sposób – jest pozbawione stelaża. Zamiast chybotliwej konstrukcji z listew jest ono wyposażone w solidną skrzynię. Zapewnia ona stabilność i materac jest w stanie równomiernie utrzymać ciężar ciała.

Po czwarte, tapicerowane wezgłowie. Jest to ciekawy element, który dodaje całości charakteru. Oprócz tego ma bardzo praktyczne zastosowanie, to znaczy oddziela łóżko od ściany, chroni przed jej chłodem i wycisza dźwięki.
Po piąte, design łóżka kontynentalnego jest bez wątpienia wyjątkowy. Sprzedawcy w ofercie mają wiele interesujących wzorów, które będą stanowiły ozdobę niejednej sypialni. Łóżko kontynentalne to luksus i klasa sama w sobie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here