domki drewniane
5
(1)

Zacznij od uporządkowania trawnika

Tak naprawdę gromadzenie się wszystkiego, czym musimy zająć się wiosną, rozpoczyna się już na jesieni. Kiedy już zamkniemy letni sezon odpoczynku, nie zwracamy większej uwagi na to, co się dzieje za oknem. Po prostu staramy się przetrwać w chłodzie i szarudze. Jednak gdy wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca zaczynamy się rozglądać po okolicy, okazuje się, że czeka nas sporo pracy.

Przede wszystkim należy zacząć od uporządkowania trawnika. Dopiero wtedy będziemy mogli przystąpić do reszty zadań. Nie da się ukryć, że jest to jedna z najbardziej monotonnych i mozolnych prac. Najpierw należy się pozbyć wszystkich liści i gałęzi, które zalegają na ziemi. Można to zrobić grabiami lub wspomóc się dmuchawą. Kiedy już oczyścimy teren, dobrze jest wziąć kultywator i przejechać nim po całym trawniku. Pozwoli to na pozbycie się chwastów oraz spulchnienie ziemi, dzięki czemu za niedługi czas będziemy mogli się cieszyć pięknym, gęstym zielonym dywanem, którego pozazdrościć by mogło wiele klubów piłkarskich.

Zadbaj o rośliny

Przełom marca i kwietnia to idealny czas, aby zadbać o roślinność. Jeśli widzimy, że część z nich uschła w całości, należy je wykopać i wyrzucić. Jednak jeśli widoczne są świeże pędy, wystarczy obciąć te obumarłe i niebawem będziemy się cieszyć piękną roślinnością. Natomiast w miejsce tych, które nie przetrwały zimy, możemy zasadzić nowe.

Wiosna jest również dobrym momentem, aby stworzyć własny ogródek warzywny. Jest to ekonomiczne i ekologiczne podejście, ponieważ przez cały okres letni możemy cieszyć się bogatymi zbiorami z pewnego źródła. Przy odpowiedniej pielęgnacji będziemy mieć zapas wszystkich ulubionych warzyw i owoców, które można użyć do wielu potraw i przetworów.

  Drewno betonowe do ogrodu - jak urządzić ogród w stylu rustykalnym?

Spraw sobie domek

Tak w mieście, jak i na działce rekreacyjnej, cierpimy na brak miejsca – to normalne. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem są niewielkie domki drewniane, które mogą służyć za składzik. Stawiając domek o powierzchni kilku metrów kwadratowych zyskujemy sporo przestrzeni, dzięki której możemy pomieścić wszystkie narzędzia ogrodowe, ale też np. rowery. Jest to przy okazji najbardziej estetyczne i trwałe rozwiązanie, które będzie spełniać swoją rolę przez długie lata.

Co ważne, nie jest to droga metoda na dodatkową przestrzeń. Po co mamy wykładać dużo większe pieniądze na konstrukcje murowane, skoro domki drewniane równie dobrze spełnią swoją funkcję. Można wybierać spośród bogatej oferty, dzięki czemu na pewno znajdziemy odpowiedni model, który będzie idealnie dopasowany do całej przestrzeni ogrodowej.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here