Płytki betonowe
5
(6)

Dzisiaj pokażemy, czym się charakteryzują, do jakich stylów pasują najlepiej oraz wskażemy, jak betonowe płytki stosować we wnętrzach…i nie tylko.

Spis treści artykułu:

Parametry techniczne do wszechstronnego stosowania

Betonowe płytki na tarasie
Betonowe płytki na tarasie

Wyglądem idealnie kopiują oryginał. Jednak charakteryzują się znacznie lepszymi parametrami technicznymi. Płytki betonowe są znacznie lżejsze, więc można je swobodnie stosować na ścianach w blokach także w starszym budownictwie.

Są odporne na wilgoć i nie wymagają żmudnej i regularnej impregnacji. Długo zachowują pierwotny, estetyczny wygląd bez stosowania dodatkowych, specjalistycznych środków. Można je więc stosować zarówno w strefach wypoczynkowych, jak i w kuchni i łazience, tworząc spójną aranżację całego wnętrza.

Są mrozoodporne. Świetnie sprawdzają się na nowoczesnym patio, tarasie, czy balkonie, a także jako ozdoba elewacji budynku. Zwiększają tym samym walory estetyczne samego otoczenia.

Matowa, zazwyczaj nieco porowata powierzchnia zapewnia dość wysoką antypoślizgowość, dzięki czemu płytki betonowe są bezpieczne wewnątrz i na zewnątrz pomieszczenia.

Imitacja betonu jest także odporna na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne, dlatego sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruch takich, jak obiekty użyteczności publicznej, sklepy, a nawet galerie handlowe. Włoski gigant – firma Marazzi pokusiła się nawet o stworzenie osobnej linii Marazzi Market, która dedykowana jest do restauracji, klubów i centrów handlowych.

Imitacja betonu – monochromatyczność i minimalizm

Betonowe płytki w łazience
Betonowe płytki w łazience

Ta ceramika charakteryzuje się jednorodnością, a dekory znaleźć można niezwykle rzadko. Chociaż zdarzają się takie perełki, jak Marazzi Appeal Grey Struttura, która – chociaż monochromatyczna – przykuwa swoją trójwymiarowością w formie minimalistycznych fal.

Płytki betonowe dostępne są najczęściej w różnych odcieniach szarości – od jasnej, niemal srebrzystej barwy aż po ciemny grafit ocierający się o czerń. Jednak producenci oferują także ceramikę w cieplejszej tonacji piasku, beżu, a nawet czekoladowego brązu, co ciekawie łączy surowość z przytulnością.

Na rynku dostępne są opcje zupełnie gładkie lub z tzw. przetarciami. Pierwsze z nich są bardziej uniwersalne i lepiej komponują się w mniejszych pomieszczeniach, gdyż sprawiają wrażenie lekkości.

Natomiast płytki betonowe o różnym wybarwieniu i z efektem cieniowania są cięższe w odbiorze i bardziej nawiązują do typowego stylu loftowego. Nawet jaśniejsza imitacja betonu w tym wydaniu nieco przytłacza wnętrze, dlatego polecana jest głównie do przestronniejszych pomieszczeń.

Styl industrialny w małym mieszkaniu

Industrialna sypialnia
Industrialna sypialnia

Płytki betonowe to ukłon producentów w stronę wszystkich tych, którzy poszukiwali możliwości adaptacji chłodnych, nowoczesnych stylów do swoich niewielkich mieszkań. Loft zakładający wysokie sufity, przestronne, otwarte przestrzenie, cegłę i właśnie beton był do tej pory poza ich zasięgiem.

Imitacja betonu zmieniła realia. Gres można zastosować właściwie w każdym pomieszczeniu. Świetnie sprawdza się w kuchni, łazience, salonie i sypialni. Betonowe płytki o jednorodnym wybarwieniu mogą być bazą nie tylko w aranżacjach o charakterze pofabrycznym, ale także w stylach minimalistycznych i boho, a propozycje w ciepłych odcieniach świetne są także do stylu toskańskiego.

Płytki betonowe fantastycznie wyglądają położne jednocześnie na podłodze i na ścianie. Jednorodne opcje nie przytłoczą w ten sposób nawet niewielkiego wnętrza.

Monochromatyczność jest ich największych atutem, gdyż tworzy wrażenie lekkości, a jasne barwy optycznie powiększają przestrzeń.

Zatem jeśli uwielbiasz nowoczesne aranżacje wnętrz, płytki betonowe są rozwiązaniem skrojonym właśnie dla Ciebie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here