Kobieta śpiąca na materacu
0
()

Dla kogo materac 120×200 cm będzie najlepszy?

Materac w rozmiarze 120×200 cm jest stosunkowo duży, więc gwarantuje sporo wolnego miejsca. Im większa powierzchnia, tym łatwiej przyjąć komfortową pozycję. Wybierz taki model, jeśli w czasie snu często zmieniasz pozycję lub po prostu chcesz mieć więcej swobody. Posiadając materac 120×200 cm, bez przeszkód możesz przewracać się z boku na bok
i przybrać dogodną dla siebie pozycję snu. Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie twardości wypełnienia.

Zwróć uwagę na twardość materaca

Jeśli chodzi o materace, twardość to jeden z kluczowych parametrów. Określa, jak pracuje wypełnienie materaca pod ciężarem. Dostępne na rynku produkty mają oznaczenia wartości w skali od H1 (miękkie) do H5 (twarde). Co do zasady, im większa waga ciała, tym twardszy powinien być materac, choć oczywiście istnieje mnóstwo wyjątków. Jeśli chcesz budzić się wyspany i w dobrej kondycji, dostosuj twardość wypełnienia do swoich preferencji oraz predyspozycji zdrowotnych.

Wiele zależy od tego, jaki typ materaca jest dla Ciebie komfortowy. Dla uczucia przyjemnego otulenia, „zapadania się” w materac, warto wybrać produkty z pianki termoelastycznej. Pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do jego kształtu. Godną rozważenia alternatywą są wysokiej jakości materace kieszeniowe. Zapewniają optymalne podparcie, ponieważ uginają się tylko w miejscu nacisku. Zarówno konstrukcja sprężynowa, jak i pianka, mogą być bezpieczne dla kręgosłupa, jeśli odpowiednio dobierzesz parametry produktu. 

Nie istnieje materac idealny, odpowiadający potrzebom każdego użytkownika. Jeśli chcesz wybrać dobry produkt, przejrzyj wszystkie dostępne materace 120×200 cm i zapoznaj się z ich parametrami. Na stronie Fabryki Dobrych Materacy (FDM.pl) znajdziesz szeroki wybór modeli, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

Czy dobry materac musi być bardzo twardy?

Pogląd, że najzdrowsze są materace twarde, to mit. W przeszłości rzeczywiście tak uważano, głównie ze względu na dostępne technologie produkcji. Obecnie wiadomo, że zbyt twardy materac nie dostosuje się do linii kręgosłupa, przez co Twoje mięśnie i stawy pozostaną napięte przez całą noc.

  Czy materac 80x200 to dobry wybór dla dzieci i młodzieży? Pytamy eksperta z Hilding Anders

W skrajnych sytuacjach, niewłaściwie dopasowany materac może nawet uciskać naczynia krwionośne. To szczególnie niebezpieczne w przypadku osób starszych, które muszą każdego dnia sporo odpoczywać.

Dlaczego materac nie może być zbyt miękki?

Skoro już wiesz, że materac nie może być zbyt twardy, pamiętaj o drugiej skrajności. Gdybyś wybrał model przesadnie miękki, nie przyniosłoby to wiele korzyści. W czasie snu na zbyt miękkim materacu plecy mocno się wyginają i może to zaburzać pracę układu oddechowego. Konsekwencjami są ból mięśni i kręgosłupa oraz brak prawidłowej regeneracji organizmu.

Czy można wybrać odpowiedni materac online?

Jeśli lubisz robić zakupy online, możesz się martwić, czy będziesz w stanie wybrać odpowiedni model przez internet. Na szczęście jest to możliwe. Najlepsze e-sklepy, takie jak FDM.pl, nie tylko realizują wysyłki w 24h i oferują darmową dostawę. Mają też cały zespół fachowców, którzy zapewnią Ci profesjonalne doradztwo. Co więcej, gdyby w terminie do 30 dni okazało się, że kupiłeś produkt zbyt twardy lub zbyt miękki, możesz go zwrócić. Dlatego nie obawiaj się i wybierz materac 120×200 cm, który zapewni Ci zdrowy, spokojny sen.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here