Kobieta śpiąca na materacu
0
()

Dla kogo materac 120×200 cm będzie najlepszy?

Materac w rozmiarze 120×200 cm jest stosunkowo duży, więc gwarantuje sporo wolnego miejsca. Im większa powierzchnia, tym łatwiej przyjąć komfortową pozycję. Wybierz taki model, jeśli w czasie snu często zmieniasz pozycję lub po prostu chcesz mieć więcej swobody. Posiadając materac 120×200 cm, bez przeszkód możesz przewracać się z boku na bok
i przybrać dogodną dla siebie pozycję snu. Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie twardości wypełnienia.

Zwróć uwagę na twardość materaca

Jeśli chodzi o materace, twardość to jeden z kluczowych parametrów. Określa, jak pracuje wypełnienie materaca pod ciężarem. Dostępne na rynku produkty mają oznaczenia wartości w skali od H1 (miękkie) do H5 (twarde). Co do zasady, im większa waga ciała, tym twardszy powinien być materac, choć oczywiście istnieje mnóstwo wyjątków. Jeśli chcesz budzić się wyspany i w dobrej kondycji, dostosuj twardość wypełnienia do swoich preferencji oraz predyspozycji zdrowotnych.

Wiele zależy od tego, jaki typ materaca jest dla Ciebie komfortowy. Dla uczucia przyjemnego otulenia, „zapadania się” w materac, warto wybrać produkty z pianki termoelastycznej. Pod wpływem temperatury ciała dostosowuje się do jego kształtu. Godną rozważenia alternatywą są wysokiej jakości materace kieszeniowe. Zapewniają optymalne podparcie, ponieważ uginają się tylko w miejscu nacisku. Zarówno konstrukcja sprężynowa, jak i pianka, mogą być bezpieczne dla kręgosłupa, jeśli odpowiednio dobierzesz parametry produktu. 

Nie istnieje materac idealny, odpowiadający potrzebom każdego użytkownika. Jeśli chcesz wybrać dobry produkt, przejrzyj wszystkie dostępne materace 120×200 cm i zapoznaj się z ich parametrami. Na stronie Fabryki Dobrych Materacy (FDM.pl) znajdziesz szeroki wybór modeli, które zadowolą nawet najbardziej wymagających.

  Czy materac 80x200 to dobry wybór dla dzieci i młodzieży? Pytamy eksperta z Hilding Anders

Czy dobry materac musi być bardzo twardy?

Pogląd, że najzdrowsze są materace twarde, to mit. W przeszłości rzeczywiście tak uważano, głównie ze względu na dostępne technologie produkcji. Obecnie wiadomo, że zbyt twardy materac nie dostosuje się do linii kręgosłupa, przez co Twoje mięśnie i stawy pozostaną napięte przez całą noc.

W skrajnych sytuacjach, niewłaściwie dopasowany materac może nawet uciskać naczynia krwionośne. To szczególnie niebezpieczne w przypadku osób starszych, które muszą każdego dnia sporo odpoczywać.

Dlaczego materac nie może być zbyt miękki?

Skoro już wiesz, że materac nie może być zbyt twardy, pamiętaj o drugiej skrajności. Gdybyś wybrał model przesadnie miękki, nie przyniosłoby to wiele korzyści. W czasie snu na zbyt miękkim materacu plecy mocno się wyginają i może to zaburzać pracę układu oddechowego. Konsekwencjami są ból mięśni i kręgosłupa oraz brak prawidłowej regeneracji organizmu.

Czy można wybrać odpowiedni materac online?

Jeśli lubisz robić zakupy online, możesz się martwić, czy będziesz w stanie wybrać odpowiedni model przez internet. Na szczęście jest to możliwe. Najlepsze e-sklepy, takie jak FDM.pl, nie tylko realizują wysyłki w 24h i oferują darmową dostawę. Mają też cały zespół fachowców, którzy zapewnią Ci profesjonalne doradztwo. Co więcej, gdyby w terminie do 30 dni okazało się, że kupiłeś produkt zbyt twardy lub zbyt miękki, możesz go zwrócić. Dlatego nie obawiaj się i wybierz materac 120×200 cm, który zapewni Ci zdrowy, spokojny sen.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here