Minimalistyczne wnętrze w studenckim stylu

Mieszkanie dla studenta powinno charakteryzować się stylem minimalistycznym. Przed wyzwaniem urządzenia niewielkiego, studenckiego mieszkania stanęła nasza projektantka Ula Kołodziejek-Herman. Jak funkcjonalnie zaaranżować studenckie mieszkanie na poddaszu o stosunkowo niewielkim metrażu?

Minimalistyczne wnętrza w studenckim stylu

Doskonałym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni w niewielkim mieszkaniu ze skosami jest styl minimalistyczny. Pozwala on na optyczne powiększenie wnętrza. Właśnie dlatego w salonie znajduje się jedynie duża zabudowa, która jest centralnym elementem tego pomieszczenia i kontrastująca szara kanapa. Kącik jadalniany z prostym białym stołem i dwoma designerskimi krzesłami również nie zajmuje wiele miejsca. W malutkiej sypialni znalazło się miejsce na duże, wygodne łóżko i proste biurko – wszystko, czego potrzebuje student. Minimalistyczne wnętrza świetnie sprawdzą się zarówno dla studentów, jak i dla małżeństw czy par mieszkających razem.

Miks kolorów i faktur, czyli: cegła, szarości i ciepły pomarańcz

Studenckie lokum powinno mieć surowy charakter. Taki industrialny, loftowy styl wnętrza można otrzymać za pomocą surowej cegły lub jej imitacji. Z cegłą idealnie komponują się meble w stonowanych odcieniach szarości, bieli i czerni. Szara kanapa i biała zabudowa w kuchni dopełniają ceglaną ścianę w salonie. Kontynuację tego surowego stylu stanowi ceglana ściana w sypialni. Całość wnętrza ocieplają pomarańczowe dodatki. Duża, pomarańczowa zabudowa stanowi centrum salonu z aneksem kuchennym. Mebel ten razem z innymi pomarańczowymi dodatkami ociepla pomieszczenia, ale nie odbiera mu męskiego, surowego charakteru.

Całą metamorfozę studenckiego mieszkania możecie obejrzeć w 421. odcinku Dekoratorni. Oto nasz przepis na minimalistyczne wnętrza idealne dla studenta.

Więcej aranżacji na : Aranżacje Dekoratorni

Kliknij w gwiazdkę i zostaw ocenę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here