350 odcinek Dekoratorni
5
(2)

Belki stropowe w przypadku mieszkań na poddaszu mogą być problematyczne, jeżeli chodzi o urządzanie wnętrz. Dla projektantów stanowią one jednak aranżacyjne wyzwanie. Jak wkomponować belki stropowe w styl mieszkania? Jak je wyeksponować i sprawić, żeby stały się one ozdobą w salonie a nie „belką w oku”? Zobacz co radzą nasi projektanci wnętrz.

Jak wyeksponować belki stropowe?

Wiele osób decyduje się na zakrycie belek stropowych, jednak idealnym pomysłem na aranżację pomieszczenia jest wyeksponowanie. Jednym ze sposobów na zaakcentowanie belek i dopasowanie ich do wnętrza, jest na przykład pomalowanie na mocny, ciemny kolor lub pozostawić kolor naturalny. Za pomocą różnorodnych preparatów do drewna można dowolnie zmieniać kolor drewna, w zależności od oczekiwanego efektu.

Drewniane belki stropowe mogą być rzeczywiście piękną ozdobą wnętrza. Na zachowanie naturalnego wyglądu drewna pozwoli bejca, która dodatkowo nie zasłoni słojów, a jedynie doda kolorowi drewna odrobiny głębi. Doskonały efekt uzyskamy też poprzez olejowanie i ługowanie belek na biało, także z zachowaniem słojów. Równie spektakularny efekt uzyskamy, jeżeli pomalujemy drewnianą konstrukcję na kolor z jasnej tonacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu cała konstrukcja będzie sprawiała wrażenie dużo lżejszej i nie przytłoczą zbytnio pomieszczenia.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

  Stylowe krzesła do jadalni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here