Aranzacja_salonu_dekorady (16)
5
(1)

Na rynku dostępnych jest wiele kanap narożnych, które doskonale sprawdzą się zarówno w dużym, jak i małym pomieszczeniu. Wiele z nich posiada dodatkowe funkcje, które zwiększają funkcjonalność podczas codziennego użytkowania.

Funkcja spania

Wybierając kanapy narożne z funkcją spania warto wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów, dzięki którym korzystanie z narożnika będzie bardziej komfortowe. Jednym z nich  jest  powierzchnia spania, którą uzyskamy po rozłożeniu. Jest to szczególnie ważne, jeśli narożnik ma służyć do spania na co dzień, a nie jedynie okazjonalnie. Powierzchnia do spania dla jednej osoby może być mniejsza, niż w przypadku dwóch osób. Komfortowa szerokość powierzchni spania dla dwóch osób wynosi minimum 120 cm. Kolejnym ważnym aspektem, który warto wziąć pod uwagę wybierając narożnik z funkcją spania jest pojemnik na pościel. Warto upewnić się, że kanapa posiada duży schowek, który pomieści pościel. Doskonale jeśli oprócz pościeli znajdzie się również miejsce na dodatki takie jak poduszki, koce czy pledy.

Regulacja zagłówków

Wielu producentów narożników wypoczynkowych w trosce o komfort użytkowników zapewnia dodatkową funkcjonalność w postaci regulowanych zagłówków.  Funkcja ta umożliwia między innymi dostosowanie zagłówków do wzrostu domowników. Regulowane podgłówki utrzymują odcinki szyjne kręgosłupa oraz głowę w dogodnej pozycji. Dodatkowo pozycja ta niweluje napięcia mięśni szyi, a także odciąża barki i kręgosłup.

 

Pufy, stoliki i półki

Doskonałym rozwiązaniem szczególnie w przypadku niedużych pokoi dziennych jest wybranie sofy narożnej, która posiada ukryte pufy, stoliki, półeczki na książki czy schowki na gazety. Funkcja ta pozwala znacząco zaoszczędzić miejsce w i tak niewielkim wnętrzu. Bardzo często narożniki posiadają specjalną skrzynię, która umożliwia schowanie pufy do środka. Narożniki wyposażone w dodatkowe półeczki czy stoliki są nie tylko bardziej funkcjonalne, ale również mniej oczywiste. 

  Modne kolory ścian w 2019


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here