Zobacz, jak urządzić funkcjonalny salon, który będzie zachęcał do wypoczynku i spotkań w gronie rodziny i znajomych.
5
(4)

Spis treści artykułu:

Funkcjonalny salon w dużym domu

Stare, doskonale znane przysłowie mówi, że od przybytku głowa nie boli. To prawda, niemniej jednak osoby posiadające duże domy często mają prawdziwy problem z wyborem pokoju, który finalnie będzie pełnił rolę dziennego, a także z samą aranżacją salonu. Jakie wobec tego założenia powinno spełniać odpowiednie pomieszczenie?

Przede wszystkim pamiętajmy, że funkcjonalny salon jest miejscem wypoczynku. W związku z powyższym nie powinien on być pokojem przejściowym, łączącym się z pomieszczeniami, z którym korzystamy co najmniej kilka, a nawet kilkanaście razy w ciągu dnia, a więc takimi jak np. kuchnia. Dlaczego? Ponieważ hałas wytwarzany przez zmywarkę czy też okap może skutecznie przeszkadzać w słuchaniu muzyki, oglądaniu filmu czy też czytaniu ulubionej lektury.

Salon w małym mieszkaniu

Osoby posiadające mieszkania o niewielkim metrażu – w odróżnieniu od mieszkańców domów – z reguły nie mają zbyt dużego wyboru w kwestii pomieszczenia na salon. Co więcej; często jest on „otwarty” na inne pomieszczenia np. na kuchnię. Takie rozmieszczenie pokoi niejako wymusza na nas zakup odpowiednich urządzeń, takich jak chociażby wspomniany, cichy okap. Ustawiając meble pamiętajmy natomiast, aby znajdowały się one na ścianie przeciwległej do drzwi innego pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest również postawienie regału imitującego poniekąd ścianę. W ten prosty sposób niejako „odetniemy” strefę relaksu od wspomnianej już kuchni.

Meble w funkcjonalnym salonie

Obecnie w ofercie salonów meblowych możemy znaleźć naprawdę duży wybór różnego rodzaju sprzętów. Nic więc dziwnego, że wiele osób daje się ponieść przysłowiowemu szałowi zakupów i często decyduje się na zakup mebli, którym – w praktyce – daleko do funkcjonalności. Właśnie z tego względu kupując wyposażenie do salonu miejmy na uwadze wymiary wnętrza oraz oczywiście rzeczywiste potrzeby rodziny.

  Kwiaty doniczkowe w salonie. Nietypowe pomysły na rośliny domowe

Przykładowo: jeśli często gościmy dużą ilość osób, to dobry rozwiązaniem będzie sporych rozmiarów narożnik, który ustawimy w rogu pokoju. Jeśli z kolei gości przyjmujemy raczej sporadycznie, wówczas możemy ograniczyć nasz wybór do zestawu wypoczynkowego małych rozmiarów, składającego się np. z kanapy i dwóch puf.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here