Zastanawiasz się, jakie kolory do sypialni będą najlepsze? Zobacz jak urządzić sypialnię w bieli.
5
(1)

O tym, jak wielkie znaczenie na samopoczucie mają kolory, które nas otaczają, napisano już bardzo dużo. Zielony uspokaja, czerwony pobudza, niebieski wycisza. Jednak żaden nie działa tak kojąco, jak biel. To właśnie ona jest idealnym kolorem do sypialni. Biała sypialnia to nie tylko symbol czystości otoczenia, to także symbol miejsca, w którym możemy oczyścić nasz umysł.

Jak urządzić białą sypialnię?

Nie znaczy to oczywiście, że wszystkie elementy wyposażenia sypialni muszą być białe. Jeśli zdecydujemy się na białe ściany, białe meble, białe łóżko, białą podłogę i białe dodatki, to całość może robić nieco niepokojące wrażenie. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by łóżko białe było centralnym punktem sypialni. Mogą mu towarzyszyć białe ściany i meble, przełamanie bieli jedną ścianą w ciemniejszym kolorze i ciemniejszą podłogą da efekt równowagi.

Białe łóżko i meble do sypialni

Białe łóżko może być wykonane zarówno z nowoczesnych materiałów jak i z tradycyjnego drewna. Łóżka białe drewniane są coraz częściej i chętniej wybierane przez dekoratorów wnętrz. Nic tak nie buduje nastroju sypialni, jak naturalne surowce. Nowoczesne metalowe konstrukcje wyglądają ładnie w katalogach, jednak praktyka pokazuje, że nie sprawdzają się w sypialniach. Kładąc się spać, oczekujemy kojącego dotyku natury, a nie zimnego i bezdusznego metalu.
Białe wyposażenie sypialni, nie musi oznaczać braku akcentów kolorystycznych. Kolorowe rolety, zasłony lub pościel w subtelny sposób podkreślają charakter domu i jego mieszkańców. Łóżko białe, nakryte wzorzystą narzutą na dzień, lub kolorową pościelą na noc, całkowicie, aczkolwiek odwracalnie, zmieni nastrój panujący w sypialni.

Wybierając łóżko białe drewniane, nie jesteśmy skazani na sypialnię w określonym stylu. To od nas zależy, czy zdecydujemy się na ascetyczną prostotę stylu skandynawskiego, czy wybierzemy pełen zdobień, delikatnych rzeźbień, kolumienek i fantazyjnych zagłówków styl prowansalski. Łóżko drewniane białe jest tylko punktem wyjścia do dalszych prac nad wyglądem i charakterem sypialni. Jednak nie można zapomnieć o najważniejszym – sypialnia ma być miejscem wypoczynku. Nadmiar wzorów, kolorów i szczegółów nie sprzyja wyciszeniu.

  Niebieska sypialnia. Odrobina świeżości we wnętrzu

Dlaczego biel w sypialni?

Biały kolor ma właściwości optycznego powiększania. Biel na ścianach sprawi, że sypialnia będzie wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości. Podobnie biel łóżka nada mu wrażenie bardziej obszernego i sprawi, że chętniej z niego skorzystamy.

Duży wybór białych łóżek można znaleźć na http://wygodnelozka.pl/38-lozka-biale

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Biel jest tak na prawdę bardzo przyjemna we wnętrzach, mimo że wiele osób uwaza ją za zimny kolor. Wszystko tak na prawdę zależy od dodatków. W cały mieszkaniu położyliśmy białe podłogi od Artcore, w sypialni złogodziliśmy aranzację pastelowym różem i odrobiną srebra, a w salonie postawiliśmy na srebro i szarość i efekt jest genialny. Sypialnia jest przytulna i spokojna, a salon już trochę bardziej nowoczesny i o to chodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here