Inteligentny piekarnik, który jest bezpieczny dla dzieci. Zobacz, gdzie go kupić.
3.8
(12)

Kuchnia, obok salonu, jest miejscem, w którym w ciągu dnia spędzamy najwięcej czasu. Nic więc dziwnego, że większość rodziców, urządzając to wnętrze pomyśli nie tylko o jego wyglądzie, ergonomii czy funkcjonalności, ale też o bezpieczeństwie własnych dzieci. Czy wybierając odpowiedni sprzęt agd do kuchni można połączyć wszystkie wymienione aspekty? Odpowiedzią jest nowoczesny piekarnik INTEGRA firmy Amica z systemem ProBaby.

Piekarnik bezpieczny dla dzieci

Gotowanie z dziećmi daje zwykle wiele radości. Jednak wysoka temperatura podczas pieczenia lub gotowania sprawia, że powinniśmy być niezwykle ostrożni. Zamiast skupić się na zabawie, martwimy się czy nasze dziecko jest bezpieczne. Zwłaszcza podczas obsługi piekarnika. Firma Amica wychodzi naprzeciw tym problemom z gotowym rozwiązaniem. Najnowszy piekarnik z zestawem inteligentnych zabezpieczeń ProBaby System sprawi, że dzieci w kuchni będą bezpieczniejsze.

Piekarnik bezpieczny dla dzieci? Sprawdź Amica z systemem ProBabyZimny front

Dzięki Zimnemu Frontowi, który utrzymuje bezpieczną temperaturę zewnętrznej szyby piekarnika, (35 st. Celsjusza przy 180 st. pieczenia) najmłodsi będą mogli całkowicie bezpiecznie obserwować smaczne wypieki z „nosem przy szybie”, ponieważ ryzyko poparzenia zostaje ograniczone do minimum.

Blokada drzwi

Najmłodsi domownicy rzadko rozumieją, jakie niebezpieczeństwo niesie ze sobą otwarcie gorących drzwi piekarnika. Na szczęście rozumieją to inżynierowie firmy Amica, którzy zaprojektowali piekarnik tak, aby to rodzice decydowali, kiedy drzwi piekarnika mogą zostać otwarte. Dzięki specjalnej blokadzie drzwi zyskujemy pewność, że maluch nie otworzy ich w najmniej odpowiednim momencie.

W blokadę rodzicielską zostały także wyposażone płyty grzejne – gwarantując, że płyta nie zostanie przypadkowo uruchomiona przez dziecko. Funkcję tę uruchamia się za pomocą panelu sensorycznego. O bezpieczeństwo dzieci możemy być bezpieczni także podczas gotowania – nagrzaniu podlega bowiem tylko obszar, który styka się bezpośrednio z garnkiem, a  temperatura rośnie wyłącznie wewnątrz naczynia. Dlatego płyta nie rozgrzewa się tak jak ma to miejsce w przypadku płyt elektrycznych albo gazowych.

  Biało czarna kuchnia: 20 pomysłów na aranżację nowoczesnej kuchni!

Teleskopowe prowadnice

Piekarnik, który jest bezpieczny dla dzieci - system ProBaby od Amica.Częstym powodem poparzeń są wypadające z piekarnika gorące blachy. Model INTEGRA ProBaby jest wyposażony w funkcję Stop, dzięki czemu nawet bardzo ciężka i gorąca blacha nie wypadnie z prowadnic. To proste i jednocześnie genialne rozwiązanie, sprawia, że zarówno dzieci, jak i rodzice mogą czuć się bezpiecznie wyciągając pyszne wypieki z piekarnika.

Czy można chcieć czegoś więcej?

Oczywiście! Dobry piekarnik to taki, który zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, ale też doskonale spełnia swoją podstawową funkcję, jaką jest pieczenie. Dzięki równomiernemu rozprowadzaniu ciepła po wnętrzu piekarnika, każdy wypiek będzie udany, a goście z pewnością nie będą szczędzić komplementów.
Czyszczenie piekarnika INTEGRA jest równie proste, co jego obsługa. Dzięki systemowi Aqualytic wystarczy wlać na dno piekarnika pół litra wody, ustawić temperaturę 90ºC i 30 min lub po prostu włączyć na wyświetlaczu funkcję Clean. Podgrzana do wysokiej temperatury woda rozmiękczy zabrudzenia osadzające się na ściankach urządzenia dzięki czemu później wystarczy zetrzeć je wilgotną ściereczką.

Jak widać, inteligentne rozwiązania w kuchni to zarówno wygoda, jak i bezpieczeństwo. Nie warto więc rezygnować z chwil, które spędzamy ze swoimi dziećmi, nawet podczas pieczenia czy gotowania. Tym bardziej, że kuchnia jest miejscem w którym dzieci pod czujnym okiem rodziców mogą uczyć się poprzez zabawę.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.8 / 5. Ilość ocen: 12

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here