Szafki pod telewizor
0
()

Jaka szafka pod telewizor?

Nie ulega wątpliwości, że w wielu gospodarstwach domowych król jest jeden — telewizor. Zajmuje on honorowe miejsce w salonie niemal każdego domu, ale coraz częściej także w sypialniach i pokojach dziecięcych. Żeby czerpać jak największą przyjemność, ale również zachować wysoki komfort oglądania ulubionych programów, warto zastanowić się, na czym postawić nasz cenny sprzęt. Należy pamiętać, że nie mówimy tu o drobnostce, tylko o solidnym przedmiocie ważącym niekiedy nawet kilkanaście kilogramów. Jest więc oczywiste, że całość musi nie tylko dobrze się prezentować, ale przede wszystkim trwale utrzymać telewizor w jednej pozycji.

Na szczęście mnóstwo producentów ma w swojej ofercie coraz to lepsze i oryginalniejsze rozwiązania. Szafki RTV stały się na tyle powszechnym elementem wyposażenia, że znajdziemy je już w większości sklepów meblowych. Pierwszą rzeczą, na którą niezaprzeczalnie warto zwrócić uwagę, jest wygląd takiej szafki. Dobrze jest, kiedy pasuje do innych mebli znajdujących się w danym pomieszczeniu. Jeśli cały pokój jest urządzony raczej minimalistycznie, to nie powinno się na siłę szukać wymyślnej szafki. Jeśli natomiast gustujemy w klasycznych, pełnych ozdób wnętrzach, to powinniśmy odsunąć na bok myśli o nowoczesnej podstawce.

Szafki RTV – rodzaje

Jest kilka rodzajów szafek pod telewizor. Jedną z najbardziej oryginalnych i nowoczesnych opcji są szafki wiszące. Nie zajmują dużo miejsca, za to bez problemu spełniają swoją funkcję. Co zrozumiałe, są więc doskonałym wyborem do nieco mniejszego mieszkania, gdzie liczy się każdy centymetr kwadratowy.

Szafki na kółkach są z kolei ciekawą opcją, kiedy gustujemy w częstych przemeblowaniach. Wówczas dzięki dokonaniu takiego wyboru nie musimy się męczyć z przenoszeniem ciężkiego mebla — wystarczy, że odblokujemy kółka. Dostępne są wreszcie również meblościanki. To rozwiązanie klasyczne i istniejące od wielu lat, ale nadal sprawdzające się jako znakomite uzupełnienie pomieszczenia.

  Jak urządzić salon w 2019 roku - najmodniejsze aranżacje

Wybierając szafkę pod telewizor, warto jednak zwrócić uwagę nie tylko jej na wygląd i rodzaj, ale także na to, czy posiada inne funkcje. Mniejsze mieszkania wymagają zazwyczaj szczególnie starannego zagospodarowania miejsca. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem będą szafki z dodatkowymi szufladami, szafkami czy półkami, na których możemy przechowywać książki, gry, filmy czy wszelkiego rodzaju bibeloty mniej lub bardziej związane z samym telewizorem. Jest to także niezbędne, gdy jesteśmy zatwardziałymi graczami — miejsce na konsolę blisko odbiornika jest niezbędne, by cieszyć się bezproblemową rozgrywką.

Co jeszcze powinna mieć szafka pod telewizor?

Wiele osób, zwłaszcza posiadaczy konsol czy odtwarzaczy DVD, narzeka na mnogość kabli, które gromadzą się w otoczeniu telewizora. By uniknąć podobnego dyskomfortu, niezbędne jest znalezienie szafki RTV, która będzie posiadała odpowiednie otwory z tyłu oraz dostatecznie wiele miejsca na potencjalnie uciążliwe kable.

Dzięki temu całość będzie prezentowała się nad wyraz estetycznie, a problem z kablami będzie trwale rozwiązany. Warto także mieć gdzie umieścić piloty czy kontrolery, żeby nie musiały nieustannie krążyć po całym pokoju. Jak powszechnie wiadomo, wiąże się to z ryzykiem zaginięcia i późniejszą koniecznością szukania ich po całym mieszkaniu. Kiedy każdy przedmiot ma swoje miejsce, życie ich użytkownika jest o wiele łatwiejsze.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here