Imitacja betonu na ścianie telewizyjnej
3.3
(4)

Dobrze więc, aby telewizor miał odpowiednią oprawę. Jednakże wybór miejsca na to urządzenie zależy przede wszystkim od tego, gdzie finalnie mają być ustawione fotele i kanapy.

Oprócz tego trzeba oczywiście zdecydować, czy telewizor ma stać na niskiej szafce RTV czy może zawisnąć na ścianie.

Wiele osób jest zdania, że sprzęt elektroniczny sam w sobie nie jest ozdobą. Próbują zatem stworzyć ścianę za telewizorem, która pozwoli na wtopienie urządzenia w tło. Jeśli jednak chcielibyśmy wyeksponować gabarytowy przedmiot, jest na to wiele sposobów. Dobra informacja dla miłośników estetyki jest taka, że nowoczesne telewizory nie mają zbyt dużo kabli. To zdecydowanie polepsza końcowy wystrój wnętrza. Poniżej kilka ciekawych pomysłów na urządzenie ściany za telewizorem, aby całość zachwycała swoim designem.

Panele 3D na ścianie za telewizorem

Panele ścienne 3D jako ściana za telewizorem

Trójwymiarowe panele zazwyczaj są wykonane z lekkiego materiału, jakim jest styropian. Z tego względu jest to rozwiązanie dla tych, którzy zdecydują się postawić telewizor na szafce przed ścianą.

Największa ich zaletą jest prosty sposób montażu. Wystarczy je samodzielnie przyciąć i przykleić. Mogą imitować wiele, szlachetnych materiałów, takich jak cegła czy marmur. Jeśli chcielibyśmy ulepszyć efekty dźwiękowe w pomieszczeniu, warto zastosować akustyczne panele ścienne. Wykonane są ze specjalnej, utwardzanej pianki, która jest odporna na uszkodzenia oraz działanie promieni słonecznych.

Elementy w kształcie modnych heksagonów w różnych odcieniach położone w nieregularny sposób mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie zapominajmy również o ich zasadniczej funkcji. Wyrównują odbicia dźwięku i poprzez skrócenie czasu pogłosu, poprawiają jego jakość. Na rynku dostępnych jest również wiele modeli paneli z gipsu ceramicznego. Pamiętajmy, że im więcej wgłębień posiadają elementy, tym lepsze rozproszenie światła uzyskamy.

Sztuczny mech na ścianie TVSztuczny mech- hit ostatnich miesięcy!

Kolejnym pomysłem, który z pewnością zaciekawi nie tylko dorosłych, ale także dzieci, jest sztuczny mech. Wprowadź do swojego wnętrza trochę zieleni!

  Jakie przybory kominkowe warto mieć?

Mech można kupić na specjalnych matach dostępnych w wielu wymiarach. Producenci sztucznego mchu oferują rośliny odwzorowujące te, występujące w rzeczywistości. Taki element dekoracyjny na jednej ze ścian będzie w stanie ożywić całe wnętrze.

Cegła na ścianie za telewizoremKlasyczna cegła, w (prawie) każdym wnętrzu wygląda dobrze

Cegły mogą stanowić idealne tło dla wymarzonego telewizora. Popularność tego materiału nie słabnie od lat. Płytki ceglane w odcieniu czerwono-pomarańczowym sprawdzą się do industrialnych wnętrz z czarnymi dodatkami.

Zazwyczaj producenci pozyskują je z cegieł rozbiórkowych pochodzących ze starych budynków. Dzięki temu można osiągnąć oryginalny styl retro. Można również zdecydować się na płytki ceglane przemalowane na biało. Telewizor będzie na pierwszym planie. Ważny jest dobór koloru fugi. Jeśli będzie podobna bądź identyczna jak cegła, uzyskamy efekt spójnej powierzchni, jednolitego wykończenia.

Spoina w kolorze innym niż materiał elewacyjny, kontrastuje z cegłami i przez to podkreśla ich wzór w murze, „wydobywając” je na powierzchnię. Jedno jest pewne, telewizor na ścianie z cegieł zrobi efekt wow!

Imitacja betonu na ścianie telewizyjnej

Imitacja betonu ciągle modna

Dla zwolenników chłodnych odcieni i minimalistycznych wnętrz, poleca się zastosować farbę betonową. Powłoka powstała po niechlujnym nałożeniu dwóch warstw farby, będzie przypominała strukturę betonu wraz ze spękaniami, jak i drobnymi ubytkami.

Aplikacja produktu jest banalnie łatwa, a posłużyć do tego może pędzel, wałek lub paca. Należy jedynie przed nałożeniem farby, dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię. Beton doskonale współgra ze szkłem, dlatego w bliskim otoczeniu nowoczesnego telewizora, przyniesie pożądany efekt.

Drewno na ścianie za telewizorem

Drewniane lamele za telewizorem?

Jeśli drewniane lamele kojarzyły się komuś jedynie z dekoracją ogrodów lub altan, to był w błędzie. Materiał z powodzeniem może być wykorzystywany we wnętrzach każdego, kto chce w ciekawy sposób wprowadzić do domu elementy drewna. N

a rynku funkcjonują firmy, które na zamówienie docinają panele ścienne liniowe na dowolny wymiar i  zabarwiają na wybrany kolor. Cena lameli jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju drewna, z którego zostały zrobione.

  Płytki ceramiczne do małych przestrzeni - 3 zasady

Zazwyczaj drewniane listewki pozyskuje się z sosny, dębu, jesionu, buku czy olchy. Zatem wybór jest szeroki. Taką ścianę za telewizorem należy dobrze podświetlić, aby uzyskać jeszcze lepszy efekt. W tym celu posłużyć mogą nowoczesne kinkiety ze światłem w ciepłym odcieniu. Całość stworzy przyjemny klimat, nawet jeśli pomieszczenie pozbawione jest kominka.

Podsumowując…

Ściana za telewizorem nie musi być nudna. Przy jej dekorowaniu można bawić się fakturami i kolorami. Wszystkie wymienione pomysły są łatwo dostępne i szybkie w montażu. Do nowoczesnych wnętrz doskonale sprawdzą się panele ścienne 3D oraz sztuczny mech. Do industrialnych, surowych pomieszczeń lepsze mogą się okazać takie rozwiązania jak cegła czy farba imitująca beton. Natomiast do bardziej klasycznych przestrzeni można użyć drewnianych lameli, które wprowadzą przytulny nastrój.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.3 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here