Nowoczesne wykończenia w domach i w przestrzeniach użytkowych
0
(0)

Zalety laminatów

Sam laminat to w dużym uproszczeniu zbrojenie i materiał, który stanowi swoiste lepiszcze. Od konkretnych parametrów zależą oczywiście wygląd oraz właściwości danej struktury oraz jej możliwe przeznaczenie. Laminaty wykorzystywane są bowiem do produkcji blatów, posadzek czy dekoracji, a także sprawdzają się w tworzeniu elewacji zewnętrznej budynków.

Najczęściej oczywiście z określeniem danej warstwy można się spotkać przy okazji wybierania paneli podłogowych czy też innych materiałów wykończeniowych do domu czy też mieszkania. Poza tym po sprawdzone i bezpieczne laminaty sięga się do wykończenia blatów kuchennych oraz parapetów.

Z czego produkuje się laminaty?

Najczęściej w budownictwie i wnętrzarstwie stosuje się laminaty HPL – czyli tworzywo termoutwardzalne. Powstaje ono na skutek łączenia kilku lub kilkunastu warstw papieru impregnowanego żywicą fenolową. Zwieńczeniem całości jest oczywiście papier dekoracyjnych. Do jego impregnacji wykorzystuje się żywicę melaminową.

W procesie produkcji wszystkie warstwy zostają sprasowane w wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem. Laminaty HPL znaleźć można w większości domów i biur oraz w przestrzeniach użytkowych i usługowych. Są wykorzystywane jako posadzki, okładziny ścienne lub meblowe oraz jako powszechne już panele.

Właściwości laminatów

Laminaty, które pojawiają się na podłogach, ścianach czy meblach są przede wszystkim odporne na uszkodzenia mechaniczne, co szczególnie sprawdza się w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Poza tym bardzo łatwo te powierzchnie można utrzymać w higienicznej czystości. Świetnie wyglądają i bez problemu można dopasować konkretne wykończenie do swoich potrzeb oraz konkretnej aranżacji.

Laminaty są również bezpieczne. Są materiałem trudnopalnym i mogą być wykorzystywane w miejscach użyteczności publicznej lub punktach handlowo-usługowych. Tym samym oczywiście spełniają nawet najsurowsze normy jakości i wytrzymałości. I dlatego są tak popularnym i chętnie wykorzystywanym tworzywem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here