601770_751476614869757_414733067_n
0
(0)

W przedpokoju powinien panować porządek i ład. W tym pomogą wam wszelkiego rodzaj, szafki, komody, szafy, wieszaki inne miejsca na przechowywanie.  Pamiętajcie, że liczy się pierwsze wrażenie.


Nawet jeśli pomieszczenie jest niewielkie, warto funkcjonalnie i odpowiednio je zagospodarować .Przedpokój w stylu nowoczesnym powinien sprawiać wrażenie przestronnego i jasnego. Zazwyczaj niewielkie wnętrza optycznie powiększają wielkie powierzchnie luster. Meble mogą być proste, o regularnych kształtach, ale najważniejsze – funkcjonalne. W pomieszczeniu podłużnym warto powiesić lustra na wprost drzwi, pamiętając jak ważną rolę będzie spełniało nad nim oświetlenie. Ważnym elementem nowoczesnego przedpokoju jest właśnie odpowiednie światło. Górna lampa występuje zazwyczaj w towarzystwie technicznych reflektorów lub halogenów. Przedpokój można również zdynamizować dzięki kontrastowemu zastosowaniu barw, np. w postaci pasów na ścianach. Oryginalna ozdoba, np. napis na ścianie lub galeria awangardowych fotografii podkreśli indywidualizm wnętrza.

14Warto pomyśleć również o siedzisku, które przyda się kiedy zakładamy np. buty. Jest wiele rozwiązań na ten element – w zależności od tego, ile mamy miejsca. Może być to krzesło, ławka, fotel czy mebel z funkcją przechowywania i siedzenia. Innym równie ważnym meblem jest szafa- warto wygospodarować na nią miejsce. Jeśli nie ma takiej możliwości, należy pomyśleć o ciekawym wieszaku na kurtki. Funkcję przechowywania, można połączyć z lustrem- szafa z drzwiami przesuwnymi, a na jej froncie lustra to pomysł dla osób które nie mają dodatkowej przestrzeni na ścianach. Jeśli chodzi o podłogę, jest wiele propozycji i materiałów- drewno, płytki ceramiczne, PCV, gres czy żywica. Jednak najpopularniejszym rozwiązaniem będą płytki i panele, ponieważ są dość łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu.

W małym przedpokoju ściany powinny być jasne. Są one narażone na zabrudzenia i uszkodzenia, dlatego należy wybierać farby o wysokiej odporności na szorowanie, to pomoże utrzymać czystość. Inny sposobem na ściany mogą być tapety czy fototapety o ciekawych wzorach i kolorach. Dekoracja powinna być skromna, lecz wyrazista. Mocne akcenty aranżacyjne przykują uwagę gości, i zrobią świetne pierwsze wrażenie.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here