Szukasz pomysłu na modne kolory wnętrz? polecamy turkus.

Kolor turkusowy zdecydowanie zalicza się do palety modnych kolorów we wnętrzach. Idealnie sprawdza się w połączeniu z barwami monochromatycznymi, ale też w towarzystwie innych odcieni niebieskiego i zieleni. W stosowaniu tego koloru i jego odcieni należy jednak zachować umiar. Zobacz nasz pomysł na odważne kolory w salonie.

Modne kolory wnętrz: turkus

Turkus to kolor królewski, a nazwa pochodzi od kamienia szlachetnego, o tej samej barwie. Bez względu na jego pochodzenie jednak, używanie tego koloru we wnętrzach jest dość ryzykowne. Zwłaszcza, gdy udekorowane są nim duże powierzchnie, a osoba dekorująca nie zasięgnęła wcześniej rady specjalisty. Nie zmienia to jednak faktu, że kolor ten, odpowiednio wkomponowany we wnętrze może stanowić doskonałą ozdobę i być jak klejnot w koronie. Dlatego też warto poprosić o radę specjalistę.
Turkus to znacznie więcej niż tylko kamień szlachetny. Liczne odcienie tego królewskiego koloru i jego barwy łączą się ze sobą stwarzając we wnętrzach klimat radości i szczęścia. Tak jak kamień, kolor ten jest głęboko zakorzeniony w ludzkiej historii jako ten, który przynosi spokój, harmonię i trwałe szczęście. Indianie wierzyli, że kamień ten spadł z nieba i dlatego ma możliwość odwrócenia zła i uzdrawiania. Dziś kolor ten został przyjęty na całym świecie jako ten, który wzmacnia wnętrza, zapewnia przyjemność i spokój. Ponadto turkus często nazwany jest “letnim cieniem”, mimo to jednak jest idealny na każdą porę roku. Kolor ten jest kombinacją zieleni i niebieskiego i wprowadza do wnętrz odrobinę elegancji, a nawet stylu glamour.

Dywany do sesji wypożyczyła firma Carpets&More

 

Modne kolory wnętrz. Turkus w roli głównej
5 (100%) 1 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here