Szukasz pomysłu na modne kolory wnętrz? polecamy turkus.
5
(1)

Kolor turkusowy zdecydowanie zalicza się do palety modnych kolorów we wnętrzach. Idealnie sprawdza się w połączeniu z barwami monochromatycznymi, ale też w towarzystwie innych odcieni niebieskiego i zieleni. W stosowaniu tego koloru i jego odcieni należy jednak zachować umiar. Zobacz nasz pomysł na odważne  kolory w salonie.

Modne kolory wnętrz: turkus

Turkus to kolor królewski, a nazwa pochodzi od kamienia szlachetnego, o tej samej barwie. Bez względu na jego pochodzenie jednak, używanie tego koloru we wnętrzach jest dość ryzykowne.

Zwłaszcza, gdy udekorowane są nim duże powierzchnie, a osoba dekorująca nie zasięgnęła wcześniej rady specjalisty. Nie zmienia to jednak faktu, że kolor ten, odpowiednio wkomponowany we wnętrze może stanowić doskonałą ozdobę i być jak klejnot w koronie. Dlatego też warto poprosić o radę specjalistę.

Turkus oznacza coś więcej!

Turkus to znacznie więcej niż tylko kamień szlachetny. Liczne odcienie tego królewskiego koloru i jego barwy łączą się ze sobą stwarzając we wnętrzach klimat radości i szczęścia. Tak jak kamień, kolor ten jest głęboko zakorzeniony w ludzkiej historii jako ten, który przynosi spokój, harmonię i trwałe szczęście. Indianie wierzyli, że kamień ten spadł z nieba i dlatego ma możliwość odwrócenia zła i uzdrawiania.

Dziś kolor ten został przyjęty na całym świecie jako ten, który wzmacnia wnętrza, zapewnia przyjemność i spokój. Ponadto turkus często nazwany jest „letnim cieniem”, mimo to jednak jest idealny na każdą porę roku. Kolor ten jest kombinacją zieleni i niebieskiego i wprowadza do wnętrz odrobinę elegancji, a nawet stylu glamour.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

  Najlepsze wnętrza 12. sezonu Dekoratorni: żółte akcenty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here