Zobacz 20 pomysłów na to, jak udekorować ścianę w salonie!
4.8
(4)

Jak i czym ozdobić pustą ścianę w salonie? Jak wybrać dekorację, która będzie pasować do wnętrza pokoju a jednocześnie nie będzie zbyt kosztowna i trudno dostępna? Oto nasze propozycje. Przygotowaliśmy dla was aż 20 inspiracji na to, jak ozdobić ścianę w pokoju dziennym, czyli nasz pomysł na ścianę w salonie.

Pomysł na ścianę w salonie: kompozycja ramek na zdjęcia

Kompozycja barwnych, dopasowanych kolorystycznie ramek będzie doskonałym pomysłem na ozdobienie ściany w salonie. Tym bardziej, że jest to jeden z tańszych dodatków do wnętrz, które mogą zupełnie zmieniać jego charakter. Na ścianie mogą zawisnąć zarówno ramki ze zdjęciami, jak i puste, kolorowe ramy. Taka aranżacja salonu z pewnością zachwyci każdego!

Obrazy, plakaty, grafiki i… płaskorzeźby

Najbardziej klasyczny pomysł na ścianę w salonie to powieszenie na niej obrazu, plakatu lub grafiki. Obrazy mogą zostać powieszone na ścianie nad sofą, zarówno w ramce, jak i na płótnie. Nieco mniej pospolitym pomysłem na ozdobienie ściany w pokoju dziennym może być na przykład powieszenie ulubionego plakatu czy grafiki oprawionej w antyramę. Jeżeli styl salonu na to pozwala wato też pokusić się o ciekawą, pasującą do wnętrza płaskorzeźbę.
Lustra jako ozdoba salonu

Coraz częściej stosowanym dodatkiem dekoracyjnym na ścianę w pokoju są także lustra. Te o niecodziennych kształtach doskonale wpisują się w styl nowoczesnego wnętrza. Ich dodatkową właściwością jest także optyczne powiększanie przestrzeni, dlatego doskonale sprawdzą się w mniejszych pomieszczeniach. Aby dodatkowo podkreślić dekoracyjny charakter lustra można je podświetlić za pomocą lampek led.

Inne pomysły na ozdobienie ściany w pokoju dziennym

Wśród innych dekoracji ściennych znajdują się także trójwymiarowe panele dekoracyjne. Efektownie będą również wyglądać dekoracyjne półki na książki, które będą miały dodatkowo praktyczne zastosowanie. Można na nich poustawiać książki lub ramki ze zdjęciami. Kolejnym nietypowym pomysłem na ozdobienie ściany może też być nasze ulubione motto bądź ciekawy, kolorowy kinkiet.

  Jaką kanapę do salonu wybrać? - pomysły na aranżację

Więcej inspiracji znajdziecie w naszych odcinkach: 288294298306325349365 (projektanci: Małgorzata Andryszczyk, Dominik Ćwiek), 303308322329 (projektanci: Ula Kołodziejek-Herman, Maciej Bogaczewicz), 333 (projektanci: Ania Malikowska, Maciej Bogaczewicz), 350364 (projektant Maciej Bogaczewicz), 360 (projektant Dominik Ćwiek), 380 (projektantka Aleksandra Napiórkowska), 387 (projektant Dominik Ćwiek), 390 (projektantka Ula Kołodziejek-Herman), 393 (projektantka Małgorzata Andryszczyk).

Więcej aranżacji na : Aranżacje Dekoratorni

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.8 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here