Żarówki Edisona, czyli żarówki węglowe to obecnie najbardziej popularny rodzaj oświetlenia.
5
(2)

Nie da się ukryć, że jednym z najważniejszych elementów w każdym pomieszczeniu jest oświetlenie. Również ono podlega modom i stylom, a także zmienia się pod wpływem nowych wynalazków. Niegdyś najpowszechniej używanym oświetleniem były świece. Były to przedmioty stale obecne w domach, pałacach i chatach. Dziś świece również często goszczą w naszych mieszkaniach, pełnią już jednak zupełnie inną funkcję – nie użytkową, a dekoracyjną. Kolejnym etapem rozwoju oświetlenia były lampy naftowe i gazowe. Dziś spotykamy je najczęściej muzeach lub w skansenach, a także w restauracjach czy knajpkach urządzonych w stylu vintage. Nie są to jednak przedmioty nadal będące w powszechnym użyciu.
Sposób oświetlenia na świecie diametralnie zmienił się pod koniec XIX wieku, gdy Thomas Edison wynalazł żarówkę. Od tej pory to ona zdominowała oświetlenie w każdym domu czy budynku użyteczności publicznej. Po tradycyjnych żarówkach przyszedł czas na żarówki ledowe i energooszczędne. Najnowsze trendy na rynku oświetleniowym pokazują jednak, że powracamy do najbardziej minimalistycznej formy – żarówek wzorowanych na żarówkach wynalezionych przez Edisona.

designerskie żarówki Edisona

Żarówki Edisona – stylowe nowoczesne oświetlenie

Prosta forma żarówki, interesujący, świecący pręt – i tyle. Albo aż tyle. Dzięki temu, że żarówka jest bardzo prosta daje nam bardzo wiele możliwości: możemy użyć ją w każdym pomieszczeniu na bardzo wiele sposobów. Paradoksalnie, dzięki prostej formie nasze mieszkanie będzie wyglądało bardziej modnie i stylowo.

Żarówki Edisona – do jakich wnętrz?

Modne żarówki Edisona będą idealne jako oświetlenie do sypialni, salonu, pokoju, w którym pracujemy, a nawet łazienki i kuchni. Ich dodatkowym atutem jest fakt, że nie potrzebują dużej ilości akcesoriów. Potrzebny będzie do nich jedynie kabel, w przypadku, gdy chcemy użyć żarówki na pewnej wysokości. Producenci wychodzą nam na przeciw oferując wiele rodzajów i kolorów kabli, dzięki którym pomieszczenie nabierze interesującego wyglądu.

  Jak wybrać lampę podłogową?

Dekoracyjne żarówki są obecnie jednym z największych hitów wyposażenia wnętrz. Nic dziwnego – są ładne, same tworzą niepowtarzalny klimat, nie potrzebują wielu dodatków i idealnie pasują do wielu rodzajów wnętrz. Jeśli chciałbyś odświeżyć swoje wnętrze, a nie chcesz robić kłopotliwego remontu – zmień oświetlenie! Ta niewielka zmiana sprawi, że Twoje wnętrze wpisze się w najnowsze trendy!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here