Jak dobrać oświetlenie do stylu wnętrza?
5
(2)

Kiedy wybieramy to, w jakim stylu będzie zaaranżowana sypialnia, salon czy też jadalnia, zwykle myślimy o kolorach czy też meblach. Na koniec zaś zastanawiamy się nad światłem i jego źródłem. To bardzo ważny elementy wyposażenia wnętrza, ponieważ może przyciągać uwagę oczu, a także być jedynie delikatną ozdobą, która raczej swoją subtelnością kieruje uwagę na inne elementy wnętrza.

Oświetlenie do pomieszczenia glamour i minimalistycznego

Pierwsza myśl, jaka może się nasuwać związku z oświetleniem we wnętrzach minimalistycznych i glamor to taka, że trzeba tutaj pomyśleć o dwóch zupełnie innych typach światła górnego. Nic bardziej mylnego. Do obydwu tych klimatów doskonale pasują żyrandole kryształowe. Po prostu we wnętrzu, które bazuje na prostocie, taki żyrandol będzie główną ozdobą i przyciągnie od razu uwagę, zaś w pomieszczeniu glamour będzie po prostu dodatkiem pasującym doskonale do innych pełnych przepychu elementów i nie będzie aż tak bardzo zwracał na siebie uwagi w pierwszej kolejności.

Żyrandol kryształowy pięknie gra ze światłem, nawet jeżeli nie jest włączony. To typ oświetlenia, na którego moda trwa od wielu sezonów i na pewno szybko nie przeminie. Można wybrać lampę zarówno z kryształkami przezroczystymi, jak i mlecznymi czy w odcieniu czarnym, a nawet w kolorach, chociaż ta ostatnia opcja jest zdecydowanie najtrudniejsza do zdobycia w sklepach.

Piękne dopełnienie stylu klasycznego lub perełka w nowoczesnym wnętrzu

Jakim dodatkiem, pełniącym także funkcję użytkową można podkreślać typowe klasyczne pomieszczenie czy też wnętrze w stylu retro? Doskonale tę rolę spełniają żyrandole mosiężne. Oprócz tego, że wyglądają okazale i zachwycająco, pozwalają także osiągnąć efekt kilku poziomów światła.

Żyrandol z mosiądzu na pewno będzie przyciągał uwagę gości. Pięknie wkomponuje się na przykład w styl pomieszczenia, w którym znajdą się skórzane kanapy i drewniane meble. Co ciekawe, można także za jego pomocą przełamać nowoczesne, białe, sterylne wnętrze. Będzie się to prezentować niezwykle ciekawie i oryginalnie oraz wskaże na to, że dana stylizacja nie jest przypadkowa.

  Bacówka Radaway& SPA - Lider w zapewnianiu atrakcji dla dzieci!

Dlaczego warto kupować żyrandole w sieci?

Oczywiście korzystanie ze sklepów internetowych ma naprawdę wiele zalet, a do nich można zaliczyć ogromny wybór w naprawdę atrakcyjnych cenach. To właśnie przyciąga coraz większą ilość klientów do sklepów online. Niekiedy piękny żyrandol w sklepie stacjonarnym kosztuje ponad 1000 zł, zaś taki sam model lub nie różniący się zasadniczo od niego nie przekracza 500 zł. To ogromna oszczędność, nie tylko pieniędzy, ale także czasu. Zachowane pieniądze można przeznaczyć na inne elementy wyposażenia, takie jak na przykład dodatkowe źródła światła, np. lampki, kinkiety czy listwy LED.

Nie sposób także nie wymienić innej zalety kupowania przez internet, a jest to dostawa wprost do domu lub pod inny wskazany adres. Nawet w przypadku bardzo ciężkich żyrandoli nie ma obawy o ich transport. Zostaną one odpowiednio zabezpieczone przez doświadczonych sprzedawców. Znacznie większe ryzyko zniszczenia ma miejsce wtedy, kiedy kupowalibyśmy lampy stacjonarnie i próbowali je samodzielnie przetransportować.  Za niewielką opłatą możemy zaś spokojnie czekać w domu na kuriera.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here