Jakie biurko wybrać?
5
(1)

Główne rodzaje biurek

Biurka występują w co najmniej kilku rodzajach, wyróżnionych pod względem celu użytkowania. Najpopularniejsze i jednocześnie najczęściej wybierane jest biurko biurowe. Jest to najbardziej typowy rodzaj biurka, idealne do pracy przy komputerze. Innym rodzajem jest biurko narożne bądź ze specjalną dostawką. Tego rodzaju meble wybieramy, gdy metraż pomieszczenia jest niewielki, a my chcemy zaoszczędzić jak najwięcej przestrzeni. Tego rodzaju biurko posiada zazwyczaj szafkę z szufladą i półkami, a blat roboczy jest odpowiednio wydłużony.

Możesz spotkać się z biurkiem z nadstawką, na której umieszcza się monitor. Takie rozwiązanie pozwala na umieszczenie ekranu centralnie na wysokości oczu. Sporą popularnością cieszą się biurka dziecięce. W większości przypadków mogą one rosnąć razem z dzieckiem- oznacza to, że istnieje możliwość regulacji jego wysokości wraz ze wzrostem dziecka. Ostatnią grupą biurek są biurka gamingowe, czyli takie, które służą graczom do prowadzenia wygodnych rozgrywek.

Jakie biurko jest najbardziej ergonomiczne?

Wybierając biurko, warto zwrócić uwagę na to, czy istnieje możliwość regulacji jego wysokości. Zazwyczaj odbywa się to mechanicznie bądź ręcznie. Oczywiście, te najbardziej zaawansowane modele biurek umożliwiają sterowanie wysokością także przy użyciu pilota.

Panel sterujący takim mechanizmem ma swoją wbudowaną pamięć, która zapamiętuje optymalne dla nas nastawienie. Warto podkreślić, że zakres możliwych wysokości jest naprawdę spory i wynosi nawet od 70 do ponad 120 cm. Takie biurko umożliwia zarówno pracę na siedząco, jak i na stojąco, co jest ważne szczególnie przy wielogodzinnym wykonywaniu zadań.

O czym pamiętać, wybierając idealne biurko?

Najważniejszym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na naszą decyzję o zakupie biurka powinna mieć ergonomia. Biurko powinno dawać możliwość wyregulowania tak, by praca była wygodna.

  Jak dopasować zasłony do rodzaju pomieszczenia?

Oprócz tego, ważny jest oczywiście design, który powinien być dopasowany do reszty wnętrza. Wówczas będzie on stwarzał spójną całość i nie będzie rozpraszał uwagi. Idealne biurko to takie, przy którym pracuje się wydajnie, wygodnie i komfortowo. Warto zwrócić także uwagę na dodatkowe wyposażenie, np. w półki na dokumenty czy szufladę, która pozwoli zachować porządek i ład na blacie roboczym.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

  1. Nie ma czegoś takiego jak idealne biurko. Trzeba je dobrać pod siebie. Wysokość, głębokosć, szerokość, kolor i wygląd. Ergonomia pracy jest tutaj kluczowa i nikt i nic tego nie zmieni. Choćby najlepsze porady projektanta czy specjalisty od organizowania pracy. Ma być dobre dla nas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here