Miejsce pracy w domu
0
(0)

Aranżacja przestrzeni do pracy jest bardzo istotną kwestią. Ma ona ogromny wpływ na Twoją efektywność, koncentrację oraz samopoczucie. Niezależnie od tego, czy home office jest twoim głównym sposobem pracy, czy wypełniasz obowiązki zdalnie jedynie od czasu do czasu – warto wiedzieć, jak urządzić swoje miejsce pracy. Zobacz, na co musisz zwrócić szczególną uwagę!

Praca zdalna – dla jednych spełnienie marzeń, dla innych konieczność. Jednak niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, wykonywanie obowiązków w domu może być komfortowe. Dzięki różnym trikom możesz wygospodarować swoje domowe biuro nawet w niewielkiej przestrzeni i łatwiej Ci będzie się skupić na pracy. W małych mieszkaniach sprawdzą się np. rozkładane stoliki, ergonomiczne krzesła i maty podłogowe. Jak stworzyć wygodną i kreatywną przestrzeń do pracy?

Spis treści artykułu:

Krzesło i mata podłogowa

Jednym z najważniejszych elementów domowego biura jest wygodne, ergonomiczne krzesło. Nie warto na nim oszczędzać – Twój kręgosłup będzie Ci za to wdzięczny! W zależności od preferencji możesz wybierać spośród foteli z oparciem oraz innych, alternatywnych siedzisk, np. do klękosiadu. Zdecyduj się na model, który posiada możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia.

Najważniejsza jest wygoda, szczególnie jeśli Twoja praca wymaga spędzania wielu godzin w pozycji siedzącej. Aby kółka biurowego fotela nie niszczyły podłogi, warto zabezpieczyć ją przy pomocy maty podłogowej. Możesz wybrać matę podłogową z przezroczystego tworzywa, dzięki czemu ochronisz podłogę lub dywan przed zniszczeniem przez kółka biurowego fotela.

Znajdź miejsce na stolik

Trzymanie laptopa na kolanach lub stoliku kawowym może sprawdzić się w przypadku krótkich prac, jednak wielogodzinne wykonywanie obowiązków wymaga stworzenia wygodniejszego miejsca pracy. Najlepiej byłoby znaleźć miejsce na ustawienie biurka. Taki mebel umożliwi nie tylko komfortowe wykonywanie obowiązków, ale będzie też stanowić przestrzeń, w której możesz przechowywać przedmioty i dokumenty niezbędne do pracy. Jednak na niewielkich metrażach współczesnych mieszkań może nie być na to miejsca. Wtedy warto zainteresować się składanymi stolikami.

  Efektowny i funkcjonalny przedpokój - jak zaaranżować?

W zależności od ułożenia mieszkania możesz wybrać np. opuszczany blat, który po zakończonej pracy można zwyczajnie opuścić. Funkcjonalne są także rozkładane stoliki, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca i można je przechowywać np. za meblami.

Jak udekorować miejsce pracy?

Najlepiej pracuje się w uporządkowanej, ale przytulnej przestrzeni. Dlatego swój biurowy kącik zaaranżuj zgodnie z własnym gustem. Jeśli masz taką możliwość, to rozważ odseparowanie tego miejsca od reszty pokoju. Unikniesz wówczas wrażenia zacierania granic między czasem pracy i odpoczynku. Wizualną granicę stworzysz np. przy pomocy modnych lameli. Jeśli nie masz takiej możliwości, to podobny efekt uzyskasz, stawiając przy biurku designerski parawan, regał z książkami, wysoki kwietnik lub wieszając kotarę.  

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here