Ergonomiczne krzesło biurowe
5
(2)

Ergonomiczne stanowisko pracy przy komputerze – krzesło

Inne potrzeby wynikają z pracy o charakterze stojącym, inne na stanowisku produkcyjnym, a jeszcze inne obejmują pracę w pozycji siedzącej. Zatem jak powinno wyglądać stanowisko pracy przy komputerze? Zacznijmy od krzesła:

  • Krzesło musi posiadać opcje regulacji wysokości, kąta nachylenia oparcia oraz ustawienia podłokietników. Dzięki temu każdy pracownik, może dostosować ustawienia fotela biurowego do swoich potrzeb. Dobre krzesło ergonomiczne powinno również zapewniać podparcie w lędźwiowym odcinku kręgosłupa.
  • Siedzisko powinno być ustawione mniej więcej na wysokości 45 – 50 cm od podłogi. Dzięki temu pracownik może zgiąć nogi w kolanach w wygodnej pozycji – pod kątem około 100 stopni.
  • Podłokietniki krzesła powinny być przedłużeniem blatu.

Ergonomiczne stanowisko pracy – biurko

Również w kwestii biurek do pracy siedzącej, zasady ergonomii i przepisy BHP wytyczają określone normy:

  • Blat biurka powinien się znajdować mniej więcej na wysokości łokci, umożliwiając zgięcie rąk w łokciach pod kątem około 100 stopni. W praktyce przekłada się to mniej więcej na wysokość około 70 cm od podłogi.
  • Monitor komputera na blacie powinien się znajdować w odległości około 50 – 60 cm od głowy i ustawiony powinien być tak, aby wzrok obejmował go pod kątem około 40 – 45 stopni.

Dlaczego ergonomia stanowiska pracy jest taka istotna?

Choć wyposażenie biura, w którym zatrudnionych jest wielu pracowników, może być ogromnym wydatkiem, należy mimo wszystko potraktować sprawę niezwykle poważnie. Budżetowe biurka, niskiej jakości krzesła i brak koncentracji na wyznaczonych normach, nie tylko stanowią naruszenie przepisów i mogą być związane z wysokimi karami, ale przede wszystkim wpływają na komfort pracowników. Ten natomiast, przekłada się bezpośrednio na jakość pracy.

  Domy Gwiazd: Jak mieszkają Ewa Gawryluk i Waldemar Błaszczyk?

Ergonomia stanowiska pracy a badania

Jak pokazują badania, przeszło połowa polskich biur nie dba wystarczająco o ergonomię stanowisk pracy. Choć pojęcie ergonomicznego stanowiska pracy jest bardzo szerokie i obok krzesła oraz biurka, uwzględnia również oświetlenie, ilość koniecznych przerw czy nawyki pracowników, to poziom wdrażanych zmian w polskich biurach niestety wciąż pozostawia wiele do życzenia. Co to będzie oznaczało dla zainteresowanych w praktyce? Pracowników, którzy ze względu na pogarszający się stan zdrowia, będą częściej wymagali leczenia, fizjoterapii i zwolnień lekarskich – które w bezpośredni sposób wpłyną na wydajność firmy.

Ergonomia w pracy w praktyce – ergonomiczne krzesła biurowe UNIQUE

Podrzucamy sprawdzone modele – biurowe krzesła ergonomiczne, które obok norm BHP, spełnią również oczekiwania użytkowników:

  • Fotel WAU 2 czarny (siatka) – fotel zaprojektowany z myślą o kadrze managerskiej, z pełnym uwzględnieniem potrzeb ergonomii i wygody. Liczne opcje regulacji ustawień, najwyższej jakości mechanizmy i materiały wykończeniowe – w tym elastyczna siatka na oparciu – i doskonały wygląd, który dopełni aranżację każdego eleganckiego biura czy gabinetu.
  • Fotel Wau 2 czarny (tkanina) – kolejna propozycja topowego modelu, który powstał dla osób, spędzających wiele godzin dziennie w pozycji siedzącej. Dopracowana do granic możliwości technologia z troską o ergonomię i komfort użytkowy. Doskonały design i liczne opcje wyboru kolorów, dzięki którym krzesło bez trudu można dopasować do potrzeb aranżacji.

Ergonomiczne krzesła biurowe ERGOTECH

  • Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECH – liczne możliwości regulacji, najwyższa jakość sprawdzonych technologii, no i doskonały design – połączenie czerni z polerowaną, aluminiową podstawą – sprawdzi się w biurze i jako fotel gabinetowy dla kadry zarządzającej.
  • Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECH biały – niemal bliźniaczy wariant poprzednika, jednak w ciekawej kolorystyce. Obok licznych udogodnień, które zapewnia użytkowo, ten fotel ergonomiczny w bieli prezentuje się zjawiskowo.
  • Fotel biurowy ergonomiczny UNIQUE ERGOTECH – i znowu ta sama, dopracowana funkcjonalność, ergonomia i liczne opcje regulacji, ale w kolejnej opcji kolorystycznej. Ten model fotela biurowego jest „od stóp do głów” w czerni – wraz z podstawą jezdną.
  Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here