Zieleń we wnętrzu, a w szczególności w salonie, sprawdzi się doskonale. Sprawdź sam!

Zielony to kolor równowagi, spokoju i skupienia. Nic więc dziwnego, że jest często wybierany jako wiodący kolor wnętrza. Szczególnie dobrze kolor ten sprawdzi się w pokoju dziennym i sypialni. Dziś mamy dla was propozycje wnętrza, w którym to właśnie zieleń gra pierwsze skrzypce. Nasz pomysł na zieleń w salonie.

Czy zieleń we wnętrzu sprawdzi się w każdym pomieszczeniu?

Kolor zielony uspokaja, odpręża i relaksuje. W salonie, w którym odpoczynek jest najważniejszy, zieleń będzie idealnym kolorem wiodącym. Kolor zielony doskonale sprawdzi się także w pomieszczeniach, w których ważne jest skupienie. Z powodzeniem można go więc stosować w gabinetach i bibliotekach, gdyż stymuluje on pamięć. W łazience i w pomieszczeniach medycznych zieleń będzie łagodziła objawy stresu.

Które odcienie zieleni najlepiej wybierać? Postaw na ECO Design!

Kolor zielony ma co najmniej tysiąc odcieni, które są rozpoznawalne przez ludzkie oko. Ich odcień może być zarówno ciepły, jak i zimny. Od pistacji, przez nasycony kolor trawy, malachitu, oliwki, aż po ciemną zieleń drzew iglastych. Niektóre odcienie tego koloru, jak neonowa czy limonkowa zieleń, mogą męczyć oczy. Ważny jest zatem umiar w stosowaniu tych odcieni w pomieszczeniach.

Z czym łączyć zieleń w salonie?

Zieleń łączy się z wieloma kolorami. Między innymi z bielą i szarością, które doskonale równoważą intensywne odcienie tego koloru. Osoby odważne z pewnością docenia miks kolorów, jakim jest połączenie odcienia limonkowego z różem, ciemnej zieleni z przygaszonym odcieniem pomarańczu czy jasnej zieleni z malinowym. Zielone kolory w salonie często łączy się także ze srebrem.

Oto nasz pomysł na zieleń w salonie.

Zieleń w salonie. Nowoczesny ECO design
5 (100%) 2 ocen

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here