Sufit_podwieszany_GLOWNA_Studio_Puhalska_Design_08
4.3
(6)

Sufity podwieszane możemy znaleźć dziś niemal w każdym domu czy mieszkaniu. Zazwyczaj służą one temu, żeby coś schować, ukryć czy też obniżyć nieco wysoki sufit. Pełnią one dodatkowo rolę dekoracyjną, gdyż schowane w nich ledy doskonale wydzielają i oświetlają przestrzeń. Sufity podwieszane stosuje się zarówno w salonie, jak i kuchni czy w łazienkach. Znacznie rzadziej w sypialniach czy pokojach dziecięcych. Jednak w każdym wnętrzu potrafią one stworzyć niepowtarzalny klimat.

Sufit podwieszany w salonie

W salonie sufit podwieszany często jest doskonałym sposobem na urozmaicenie aranżacji wnętrza. Oprócz niewątpliwych walorów dekoracyjnych, podwieszany sufit służy także ukryciu nierówności na tynku czy niechcianych kabli lub instalacji. Jest to również doskonały sposób na podział przestrzeń, dzięki grze świateł, która niejednokrotnie może zaskakiwać. Dzięki podwieszanemu sufitowi w salonie możemy wyczarować intymne oświetlenie za pomocą ledów.

Ponadto za pomocą sufitu podwieszanego możemy obniżyć za wysokie pomieszczenie. Z kolei, jeżeli pokój jest za niski, wówczas wystarczy, że podwiesimy sufit jedynie przy ścianach – zamontowane światło ledowe sprwawi, że salon od razu wyda się wyższy.

Sufit podwieszany w kuchni

Sufit podwieszany w kuchni, podobnie jak w salonie pełni rolę dekoracyjną. Zamontowane w suficie ledy czy halogeny sprawią, że wygląd kuchni nabierze niebanalnego charakteru. Oczywiście, także i tutaj można za jego pomocą schować pewne niedoskonałości czy instalacje – przede wszystkim jednak kanał spiro od okapu.

Dzięki podwieszanym sufitom możemy do tego wnętrza wprowadzić prawdziwą różnorodność. Ponadto mamy również możliwość wprowadzenia wielu poziomów, dzięki czemu możemy uzyskać ciekawą formę. Za pomocą sufitu podwieszanego możemy też w kuchni wydzielać strefy użytkowe, jak chociażby oddzielić kuchnię od jadalni czy też zwyczajnie tworzyć oryginalne podświetlenia. Jak wiemy światło w kuchni pełni bardzo ważną rolę.

  Szafki RTV - co powinna mieć dobra szafka pod telewizor?

Sufit podwieszany w łazience

W łazience sufit podwieszany pełni taką samą rolę jak w przypadku salonu czy kuchni. Jednak w tym pomieszczeniu ma on dużo większe znaczenie praktyczne. Dzięki niemu mamy możliwość zamontowania większej ilości oświetlenia – halogenów. We wnętrzu tym oświetlenie główne w postaci klasycznej lampy górnej może być niewystarczające. Z kolei zastosowanie kilku halogenów równomiernie rozmieszczonych po całym suficie da pożądany efekt.

W łazience musimy również pamiętać o aspekcie technicznym. Jest to pomieszczenie wilgotne, więc żeby podwieszany sufit należycie spełniał swoją rolę, musimy zastosować specjalne płyty o zwiększonej odporności na wilgoć.

Sufit podwieszany w sypialni i pokojach dziecięcych

W sypialniach i pokojach dziecięcych czy młodzieżowych zainstalowanie sufitu podwieszanego ma z reguły na celu urozmaicenie aranżacji wnętrza. W sypialniach dodatkowe, rozproszone światło tworzy także klimat sprzyjający odpoczynkowi. Podwieszenie sufitu przy ścianach i zamontowanie tam ledów podkreśli urok ściany z cegły lub pięknych zasłon okiennych.

Z kolei w pokojach dziecięcych za pomocą sufitu podwieszanego możemy wyczarować prawdziwie bajkowy klimat.  

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4.3 / 5. Ilość ocen: 6

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. Podwieszane sufity trochę zmniejszają wnętrza. JA mam w salonie i nie wiem czy robiłbym drugi raz a jeśli tak to trochę inaczej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here