UAP_01_01_KANE-25
4
(4)

Często można więc zdecydować się na model, który nie do końca będzie pasował do danej łazienki. Jakie są więc najpopularniejsze typy, wymiary i co jeszcze należy wciąć pod uwagę podczas zakupu umywalki?

Typy umywalek do łazienek

1. Umywalki prostokątne

Prostokątne umywalki łazienkowe mogą mieć 40-60cm szerokości i 30-45 cm głębokości. Rzeczywiste wymiary miski wewnętrznej będą o ok. 5cm mniejsze na całym obwodzie zlewu. Nie oznacza to jednak, że wszystkie dostępne modele mieszczą się w tych ramach – podkreślają eksperci z topsanit.pl. To wymiary tych najpopularniejszych, chociaż jeśli zamarzy nam się umywalka szersza niż 70 cm, to możemy mieć problem z jej znalezieniem.

2. Umywalki zaokrąglone

Umywalki, które montuje się na blacie, mają zazwyczaj średnicę od 36 do 51 cm, a ich wysokość oscyluje w granicach 15 cm.

3. Umywalki naścienne (owalne, prostokątne lub okrągłe)

Charakteryzują się tym, że mają mniejsze miski i dodatkową przestrzeń z boku na umieszczenie tam dozownika mydła lub innych mniejszych akcesoriów łazienkowych.

4. Umywalki wbudowane w blat

Blaty toaletowe z zintegrowanymi umywalkami łazienkowymi są jednym solidnym urządzeniem i bardzo często są wykonane zgodnie z niektórymi standardowymi wymiarami szafek. Decydując się na taki zlew należy więc wziąć pod uwagę grubość blatu, głębokość szafki, umiejscowienie rur itd.

 

Wszystkie rodzaje umywalek łazienkowych dostępne są w sklepie online -> http://www.topsanit.pl/lazienka/umywalki

Kształt umywalki w łazience

Kupując umywalkę w łazience zawsze rozważmy dostępność różnych kształtów. Chociaż najczęściej używane są owalne, prostokątne i idealnie okrągłe, istnieją setki innych wyrafinowanych i stylowych zlewów. Podobnie sytuacja przedstawia się z kolorami. Nadal najpopularniejszym wyborem jest biały akryl, ale możemy również rozpatrzeć czarny marmur lub tworzywo sztuczne w jaskrawych odcieniach.

  TREND ROKU: Łazienka w czerni! Zobacz aż 30 inspiracji

Określenie kosztów umywalki

Zazwyczaj rozmiar ma niewiele wspólnego z kosztem umywalki w łazience. Określenie ceny przeważnie dotyczy wykorzystywanego materiału – im rzadziej spotykany i w specyficznym kolorze, tym przyjdzie nam zapłacić więcej. Znaczenie ma również waga, która będzie bezpośrednio zależeć od surowca i całkowitej wielkości umywalki do łazienki. Wbudowany ceramiczny zlewozmywak o standardowych wymiarach waży ok. 40, a jego odpowiednik wykonany z miedzi to już zaledwie 4 kg.

Jaki jest idealny rozmiar umywalki w łazience?

Preferencje osobiste będą odgrywać najważniejszą rolę przy wyborze odpowiedniego rozmiaru umywalki do łazienki. Jednak zawsze rozważajmy też praktyczną stronę użytkowania. Niektóre płytkie umywalki w połączeniu z krótkimi kranami mogą nie być wygodne w codziennym życiu, a chlapiąca woda będzie powodować dodatkowe problemy z potrzebą ciągłego sprzątania. Z kolei ogromna umywalka w małej łazience będzie przeszkadzać i wyglądać groteskowo.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 4

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here