Łączenie dodatków, mebli, wzorów i kolorów w stylu eklektycznym to prawdziwa sztuka. Zobacz, jak urządzić wnętrze w tym stylu.
0
(0)

Jak stworzyć spójne wnętrze mieszając, łącząc, zbierając i tworząc meble, przedmioty, bibeloty w przeróżnych stylach, tak, by to co osobno tworzyło zgraną całość? Na eklektyzm nie ma recepty, musimy zaufać intuicji. Zobacz, jak wygląda profesjonalna sztuka łączenia, czyli jak stworzyć wnętrze w stylu eklektycznym.

Spis treści artykułu:

Jak stworzyć wnętrze w stylu eklektycznym?

Dobrą bazą dla teatralnej scenerii będą białe ściany, na tak szlachetnym tle łatwiej unikniemy efektu przeładowania. Każdy mebel w innym stylu, w innym kolorze, z inną historią, połączony pasją i twórczością właściciela. Często absurdalne połączenia dają ciekawy efekt, stary ciężki stół nabierze lekkości wśród plastikowych, przezroczystych krzeseł o lekkiej linii.

Trudna sztuka łączenia kontrastów

Operowanie kontrastami jest trudne, dlatego należy znaleźć złoty środek . By utrzymać w równowadze przeszłość ze współczesnością. Wysmakowana i przemyślana aranżacja wymaga sporo czasu i dużej wrażliwości. Łatwo zamiast gustownego wnętrza uzyskać przestrzeń pełną chaosu. Znajdźmy kompromis między skrajnościami, a efekt będzie zdumiewający. Pozytywnie.


Nadal masz wątpliwości, jak urządzić salon z aneksem i jadalnią w stylu eklektycznym? Zajrzyj do naszej galerii i zobacz, jak z tym wnętrzem poradzili sobie nasi projektanci.

 

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

  Najlepsze wnętrza 12. sezonu Dekoratorni: beton w roli głównej

1 KOMENTARZ

  1. Styl eklektyczny zawsze mi się kojarzył z zagraceniem i bibelotami. A widzę, że da się eklektycznie i schludnie z nutką elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here