Salon w stylu eklektycznym z miejscem do pracy
4.7
(3)

Salon w stylu eklektycznym

Pokój podzielony został na część wypoczynkową oraz miejsce do pracy. By nie tracić dziennego światła w części wypoczynkowej zamontowana została szyba oklejona nadrukiem na folii. Na jasnoszarym tle wzór tworzą powyginane linie. Przy ścianie z tynkiem bawełnianym, który ociepla wnętrze, ustawiona została duża, kolonialna komoda. Jest to bardzo charakterystyczny element, który wskazuje na styl eklektyczny w tym wnętrzu. Obok zamontowany został  drewniany portal kominkowy, który kolorystycznie koresponduje z tonacją ścian. Podkreśla także indywidualny charakter wnętrza, a wraz z siedmioma lampami stanowi bardzo elegancką dekorację.

Co z ozdobą jadalni w stylu eklektycznym?

Ozdobą jadalni jest kolonialny stół z nowoczesnymi, designerskimi krzesłami. Zdecydowanie akcentuje to styl wnętrza, pokazując jak świetnie można łączyć nowoczesne elementy, ze stylizowanymi. Pamiętajmy że śmiałe zestawienie antyków z meblami bardzo nowoczesnymi może wyglądać niezwykle ciekawie.

Stary, ciężki mebel nabierze lekkości i nowego charakteru w kompozycji z przedmiotem o delikatnej, awangardowej linii. Takie rozwiązania, zastosowane również w tym wnętrzu sprawiają, że aranżacja salonu nabiera eklektycznego klimatu.

Domowe biuro, czyli miejsce do pracy w salonie

Część biurowa zaakcentowana została ciemniejszym kolorem ścian. Nowoczesne, białe biurko, szklane półki oraz proste oświetlenie tworzą minimalistyczny kącik. Dzięki temu, miejsce to wygląda estetycznie i wizualnie nie psuje porządku i charakteru wnętrza. W momencie kiedy salon będzie pełnił podwójną funkcję, miejsce wypoczynku oraz miejsce do pracy, należy bardzo dokładnie przemyśleć jak zagospodarować pokój funkcjonalnie i ergonomicznie.

Rozwiązanie z szybą jest  tu bardzo istotne. Przy takim podziale pomieszczenia, bardzo ważne jest zachowanie światła dziennego, a taka propozycja doskonale się tu sprawdza.


1 KOMENTARZ

  1. Super styl elektryczny, według mnie taki trochę inny. MI się osobiście podoba, mężowi średnio. Ale jak wiadomo o gustach się nie dyskutuje ;)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here