Czy nowoczesny salon może być tłem dla klasycznych dodatków? Zobacz nasz pomysł na aranżację tego wnętrza.
5
(2)

Jak urządzić nowoczesny salon z elementami klasycznymi

Elementem łączącym jasny salon z dużym przedpokojem jest dekoracyjny kamień, przypominający cegłę. Kamień przywodzi na myśl rozgrzane do białości sycylijskie miasteczka. Imitująca kamień wapienny płytki, na długo zachowują barwę, kształt i delikatną fakturę, dlatego są świetnym materiałem. Tą białą, delikatną płytką ozdobione zostały dwie ściany w salonie i jedna w przedpokoju.

Jeśli szafa z drzwiami przesuwnymi okazuję się nieatrakcyjna, a widać ją z salonu ze względu na otwarty charakter wnętrza, warto wtedy pomyśleć o rozwiązaniu które uatrakcyjni ją. Może być to fototapeta, która nie ukryje szafy, ale uczyni ją ciekawym elementem aranżacji wnętrza. 

Element artystyczny dzięki fototapecie

Świetnie koresponduje z fototapetą przedstawiającą dzieło znanego artysty sztuki street art. Grafika jest najodważniejszym akcentem wnętrza. Wprowadza artystyczny, nowoczesny klimat do wnętrza. Meble w kolorze ciepłego drewna, jasne krzesła w materiałowym obiciu w połączeniu z surowymi, czarnymi lampami na czerwonych kablach równoważą klimat w salonie. Dodatkowo ciekawie wyglądają powielone okrągłe formy na podłodze, stoliku kawowym czy zegarze. Potwierdzają tylko, że wszystko jest tu idealnie skomponowane, nie przez przypadek.

Elementy kolorystyczne w nowoczesnym salonie

Brązowo-szary pas na ścianie wyznacza granicę między jadalnią a kącikiem do wypoczynku. Przy okazji stworzył tło dla srebrnego biokominka. Designerskim elementem aranżacji salonu jest zegar-półka który przede wszystkim ma ciekawą formę, którą dodatkowo podkreśla czarno-białe wykończenie. Na tle białej kamiennej ściany prezentuje się wyjątkowo i zwraca na siebie uwagę.

W tym pomieszczeniu detale, obrazy i dodatki ogrywają szczególna rolę, gdyż nadają klimatu wnętrzu. Czerwień która pojawią się w postaci dywaników, poduszek czy nawet autobusu na obrazie – jest bardzo dobrze przemyślana i zaakcentowana.

  5 praktycznych porad jak udekorować salon na wiosnę

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here