3.7
(3)

Wywiad z Łukaszem Jakóbiakiem

DEKORADY: Skąd pomysł na 20m2 Łukasza? 
Łukasz Jakóbiak: Odpowiadałem na to 250 razy :)) Marzyłem o tym, żeby zostać prezenterem. Niestety nie mogłem się dodstać do telewizji, więc zrobiłem własny talk-show. Można powiedzieć, że zatrudniłem się sam, a teraz zatrudniać chcą mnie inni. Chciałem też udowodnić, że nie ma rzeczy niemożliwych. Pokazać, że dążenie do celu pomimo przeciwności daje efekty. Dzięki programowi udowodniłem to, że do niewielkiej kawalerki można zaprosić znane osoby i szczerze z nimi porozmawiać i to na tematy, które poruszają niechętnie.

D.: Na początku nie przywiązywałeś uwagi do tego jak wygląda kawalerka… a wyglądała dość… nijako, prawda?
Ł.J.: Kawalerka jest wynajęta i taką ją zastałem. Nie planowałem tam nagrywać, ten pomysł pojawił się później. Nie wyglądała atrakcyjnie, to prawda. Pamiętam, że nawet na regałach nie było wiele rzeczy. Wygląd kawalerki nie odstraszał bo energia była dobra. Goście zaczęli przychodzić i zwierzać się ze swoich największych sekretów. Tak powstał pierwszy internetowy talk-show nagrywany w prywatnym mieszkaniu do którego przyszło już ponad 270 gwiazd w tym Krystyna Janda, Andrzej Seweryn, Doda, Kayah, Prof. Balcerowicz, Prezydent Komorowski.

 

D.: Dlaczego zdecydowałeś się na metamorfozę?
Ł.J.: Kawalerka miała już dwie metamorfozy. Program się zmienia i ja dojrzewam. Chciałem, aby była jaśniejsza, czystsza i z pomysłem. Co parę dni goszczę tam największe polskie i zagraniczne gwiazdy, chciałem zaoferować im milej spędzony w kawalerce czas. Metamorfoza nie była prosta, trzeba pamiętać, że jest to mieszkanie, ale jednocześnie studio nagrań. W kadrze widoczne są pewne części kawalerki, które nie mogą rozpraszać widza, ale za duża zmiana mogła zniechęcić. Nawiązałem współpracę z BoConcept, którzy zajęli się wszystkim idealnie. Oddałem kawalerkę w ich ręce. Teraz jest zdecydowanie przyjemniej.

  Odkryj możliwości, jakie stwarza czujnik ruchu Fibaro!

D.: Co najbardziej Ci się podoba w tej aranżacji?
Ł.J.: Odwrócone książki to ich pomysł, bardzo mi się podoba. Designerskie krzesła, jest wreszcie wyrazisty, okrągły dywan, który jeszcze bardziej dodał domowego klimatu, ale przydał się też w kwestii akustyki. Na regale, ale i na biurku pojawiły się ciekawe dodatki, które pokazują, że ktoś miał na to pomysł. Na kanapie pojawiły się dobrze dobrane poduszki.

D.: Czy mieszkasz tu? Czy to już tylko „studio”?
Ł.J.: Od jakiegoś czasu to już tylko, albo i aż studio nagrań.

D.: Twoje designerskie marzenie – jaki styl lubisz najbardziej? O jakim mieszkaniu, domu marzysz? Gdzie chciałbyś mieszkać?
Ł.J.: Zdecydowanie nad brzegiem oceanu, może być Portugalia, rejon Algarve. Dom zdecydowanie bardzo jasny, dużo panoramicznych okien, abym mógł oglądać zachody słońca, salon na wysokość dwóch poziomów, w tle będę słyszał Armand Amar, ale najważniejsze będzie to kto w nim zagości.

Kim jest Łukasz Jakóbiak?

Łukasz Jakóbiak – twórca i prowadzący talk-show 20m2. Zasłynął wywieszeniem gigantycznego CV przed firmą w której chciał pracować. Znalazł się w rankingu 50 Najbardziej Kreatywnych w Biznesie magazynu Brief. Prowadzi w całej Polsce wykłady pod hasłami:
”Znajdź siłę”. Jak odnaleźć motywację do działania?
„Tak miało być”. Co zrobić gdy bezradność rozkłada Ci ręce?
„Jak rozmawiać, czyli wywiady w 20m2”. Jak tworzyć to co tworzy Ciebie?
„Szczęście”. Jak żyć, by odczuwać najbardziej pożądane uczucie?

W 2015 roku wystąpił obok Nicka Vujicica. Występował na Uniwersytecie Oxford i na prestiżowej konferencji TEDx. W 2017 roku wziąć udział w programie Azja Express w tv TVN gdzie musiał pokonać 3000 km bez pieniędzy.

„Absolutny hit” taka recencja (gazeta.pl) powstała po prezentacji Łukasza na TEDxLublin 22 listopada.
Jacek Walkiewicz po jednym z jego wykładów powiedział: „Bezwzględny dla okoliczności, które stają mu na drodze”.
Piotr Najsztub we WPROST napisał o nim: „Ludzki czołg z Radomia”.

  Passe partout – pokaż swoje prace artystyczne w wyjątkowy sposób

Podziękowania dla firm:
BoConcept

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 3.7 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here