5
(1)

Wybierając drzwi wejściowe dopasowane do domu minimalistycznego warto postawić nie tylko na modernistycznych design, ale także nowoczesne rozwiązania technologiczne. Drzwi z ukrytymi zawiasami wyposażone w elektroniczną kontrolę dostępu? Brzmi jak idealny wybór dla nowej inwestycji.

Domy w stylu minimalistycznym mają przeważnie horyzontalny układ oraz są parterowe. Jednokondygnacyjność takiej architektury rekompensowana jest przez rozłożystość bryły budynku. W minimalistycznych domach dużą rolę odgrywają okna oraz drzwi, ponieważ to one stanowią największą ozdobę domu z zewnątrz.

Spis treści artykułu:

Czy minimalistyczne drzwi muszą wtapiać się w tło?

Często można zauważyć, że drzwi zewnętrzne w domach minimalistycznych stapiają się z kolorem elewacji. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Coraz częściej osoby budujące lub projektujące takie domy stawiają na kontrast pomiędzy kolorem drzwi a ścianami. Zapewnia to ciekawy element zaskoczenia. Inspiracje można podejrzeć np. googlując domy w mieście Palm Springs w Kalifornii, którego przedmieście pełne są modernistycznych parterowych willi wykorzystujących nieszablonowe rozwiązania z zakresu stolarki drzwiowej.

Wśród polskich firm produkujących drzwi zewnętrzne minimalistyczne warto zwrócić uwagę na firmę Drzwi CAL https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-zewnetrzne/. CAL specjalizuje się w produkcji drzwi drewnianych o doskonałych parametrach antywłamaniowych i termoizolacyjnych. Katalog drzwi zewnętrznych to między innymi kolekcje, które są całkowicie skupione na nowoczesnych drzwiach, zatem naprawdę jest z czego wybierać. Zwłaszcza planując zakup drzwi minimalistycznych, które będą jednocześnie ciepłe, antywłamaniowe, solidne oraz eleganckie.

Ukryte zawiasy i biometryczna kontrola dostępu

Wybierając drzwi wejściowe do minimalistycznego domu warto postawić nie tylko na design, ale także na nowoczesne rozwiązania. Na przykład ciekawie prezentują się drzwi z niewidocznymi zawiasami lub inaczej drzwi z ukrytą przylgą. To specjalna konstrukcja drzwi zlicowanych – u najlepszych producentów, np. CAL – obustronnie z ościeżnicą. To całkowicie płaska powierzchnia, w której jedynymi wystającymi elementami są klamka lub ewentualnie antaba. Duży ich wybór oferuje firma Drzwi CAL i to także w standardzie Arctic o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych.

  Nowoczesna elewacja domu. Dlaczego warto postawić na kamień dekoracyjny?

Minimalistyczna willa, a do tego luksusowe drzwi? Czemu nie! Na zdjęciu drzwi drewniane zewnętrzne CAL model Jagienka dwuskrzydłowa ze wzorem w kształcie diamentów, pomalowane w kolorze RAL.

Innym rozwiązaniem, które warto zastosować w drzwiach zewnętrznych minimalistycznych domów, jest inteligentna kontrola dostępu. Jest to rozwiązanie często stosowane w domach inteligentnych. Zamki montowane w drzwiach zewnętrznych CAL mogą być wyposażone np. w czytnik linii papilarnych, klawiaturę numeryczną do wpisywania kodu lub system RFID, w którym drzwi otwieramy za pomocą kart elektronicznych lub breloków. W takich systemach wykorzystuje się także technologię Bluetooth, która pozwala na zdalne otwarcie drzwi za pomocą smartfona.

Warto postawić na personalizację drzwi do domu minimalistycznego

Drzwi wejściowe to zakup na wiele lat, zatem nie warto brać pierwszych z brzegu. Jak już wspomnieliśmy drzwi w willi minimalistycznej mogą być jedną z jej największych ozdób. Taki efekt osiągniemy jeśli np. wstawimy drzwi w kolorze zupełnie kontrastowym do elewacji. Biała modernistyczna bryła, a do tego czerwone drzwi? Brzmi jak dobry plan. Ale kolorów do wyboru jest mnóstwo. Firma Drzwi CAL oferuje swoje nowoczesne drzwi zewnętrzne w dowolnym kolorze z palety RAL https://www.drzwi-cal.pl/. To ponad 200 barw do wyboru! Taka opcja dostępna jest między innymi przy zakupie drzwi z kolekcja drzwi zewnętrznych Alutherm czy Filmowej CAL.

Drzwi do domu minimalistycznego nie muszą być w wersji minimum – warto prostotę dizajnu zrównoważyć maksymalnym komfortem użytkowania i zainwestować w wygodę trwałość i bezpieczeństwo.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here