Kolorowe mieszkanie na poddaszu. Zajrzyj do naszej galerii i zobacz, jak wygląda całe mieszkanie.
5
(2)

Mieszkanie na poddaszu ma niepowtarzalny klimat. Piękne skosy nadają wnętrzu charakteru i odpowiedniego stylu. Przez niektórych poddasza uważane są jednak za pomieszczenia niepraktyczne i właśnie dlatego poświęca się im stanowczo za mało uwagi. Oto jedno z klasycznych mieszkań na poddaszu, które przeszło spektakularną metamorfozę. Zobaczcie, jak stworzyć niepowtarzalny klimat na poddaszu za pomocą kolorowej farby i kilku barwnych mebli.

Jak wyglądało mieszkanie przed?

W naszym mieszkaniu przed metamorfozą wystrój kuchni tworzyły meble w odcieniu buku. Między szafkami położono białą glazurę. Kącik jadalny tworzył ciemny, prostokątny stół z krzesłami. Kolankowe okna były gołe i bez wyrazu. Poddaszowy klimat mieszkania podkreślały skosy oraz drewniane słupy.

W kąciku do pracy stały przypadkowo dobrane meble, wiklinowe kosze i dekoracyjne dodatki. Centralną część salonu zajmował skórzany, czerwony komplet wypoczynkowy. Obrazu pokoju dopełniały białe ściany, jasny dywan oraz malutka szafka rtv stojąca w kącie. Najwyższa w mieszkaniu ściana (4,5 m) w przedpokoju ozdobiona została dużym lustrem w masywnych ramach.

Jak zmieniło się mieszkanie na poddaszu po metamorfozie?

Mieszkanie przeszło niesamowitą zmianę. Miejsce lustra w masywnych ramach zostało zmienione. Powieszono je na ścianie pomalowanej na szaro, naprzeciwko ściany obłożonej cegłą. Drewniane, efektownie prezentujące się słupy wykorzystano jako miejsce dla punktowego oświetlenia

Najwyższa ściana w przedpokoju oraz w kąciku do pracy udekorowana została cegłą. Nadała ona charakter całemu wnętrzu. W mieszkaniu znalazło się również miejsce dla surowych i podkreślających loftowy klimat metalowych szafek. Czarne biureczko o delikatnie wygiętych nogach i stojąca lampa tworzą przyjazne miejsce do pracy.

Jak zagospodarować skosy na poddaszu?

Charakterystyczne dla poddaszowej stylistyki skosy podkreślone zostały kolorem szarym w trzech odcieniach. W salonie pozostał czerwony, skórzany komplet wypoczynkowy, jednak został on uzupełniony o stylizowane na barokowe dwa stoliki kawowe – czarny i żółty. Żółta jest także szafka pod telewizor. Także dywan w intensywnym oliwkowym kolorze idealnie wpisuje się w całość wnętrza. Kolankowe okna zostały ozdobione roletami w delikatne paski i podkreślone gustowną sztukaterią.

  Jak oświetlić pokój dziecka na poddaszu?

Biała glazura w kuchni została przykryta czerwonym szkłem, którego odcień pasuje do sofy w salonie i nadaje wnętrzu nowoczesnego charakteru. Ciemne meble w kąciku jadalnym zastąpił okrągły, biały stół z nowoczesnymi krzesłami z mlecznej pleksi, ozdobionymi na oparciach kolorowymi akcentami, które pasują do wystroju wnętrza.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here