Zobacz, jak urządziliśmy pokój na poddaszu. Zapraszamy do galerii.
4
(3)

Niższe ścianki czy powierzchnie o wielu skosach, różnych kształtach możemy zabudować szafami wnękowymi z drzwiami przesuwnymi, półkami, frontami – zyskamy dodatkową przestrzeń użytkową, a także poprawimy proporcje wnętrza.


Poddasze można zagospodarować aranżując tam pokój dzienny, wypoczynkowy, sypialnię, gabinet, pokój towarzyski czy całe odrębne mieszkanie. Skosy mają swój klimat, dlatego warto jest pokazać i podkreślić w ciekawy sposób. Używając cegły można nawiązać do architektury budynku, a także stworzyć charakterystyczny klimat. Nie próbujmy zatuszować skosów, bo i tak będą one widoczne, tylko zastosujmy taktykę odwrotną, a mianowicie wyeksponujmy je – kolorami, materiałami czy dodatkami. Poddasze ma swój kameralny klimat, dlatego należy to jak najlepiej wykorzystać.


Spis treści artykułu:

kolor we wnętrzu Kolorowy pokój na poddaszu

Architektura budynku została wykorzystana poprzez aranżację poddasza. Pełne skosów pomieszczenie utworzyło naturalne wnęki pod zabudowę, które zostały zamknięte gładkimi, białymi frontami. Kolorystyka pokoju zaczerpnięta została z książek dla dzieci: mamy tu limonkę, róż i czerwień. Ściana z telewizorem została ozdobiona cegłą, która ma kolor intensywnego różu. Wysoka ściana na klatce schodowej udekorowana została fototapetą z ilustracjami z książek. Z czarnych rur na ścianie zostały stworzone oryginalne dekoracje. By nie zabierać naturalnego światła w pracowni okna zostały odsłonięte. Pojawiają się tu jedynie kolorowe okiennice, które dodatkowo podkreślają skosy w pomieszczeniu.


skosyMuzyczne inspiracje w pokoju na poddaszu

Pokój gościnny z częścią sypialnią oraz miejscem do pracy to pomysł na ciekawie zaaranżowane poddasze. Podzielone one zostało za pomocą ścianki z karton-gipsu na część wypoczynkową oraz sypialnianą z kącikiem do pracy. Kojarzący się ze skosami i poddaszem klimat wnętrza został podkreślony klasyczną cegłą. Punktowo oświetlona cegła ociepla pokój i nadaje mu cech stylu loftowego.

Ściany w kolorze subtelnej szarości ożywione zostały dwoma mocnymi akcentami. Intensywnym żółty podkreślił komin. Kolor atramentowy stał się tłem dla ściany telewizyjnej, na której pojawiła się także kompozycja z szafek o szarych, czarnych i białych frontach. Vis a vis niej ustawiona jest wygodna, wielka, stalowo-szara sofa. Druga część pokoju, pełna muzycznych akcentów, to sypialnia z miejscem do pracy. Ściana nad drewnianym, obszernym łóżkiem ozdobiona jest tapetą z niebanalnym zdjęciem gitary. To symbol muzycznej fascynacji inwestora. W kąciku przy kominie znajduje się biurko i półki na książki. Akustyczna gąbka o intrygującej fakturze jest dodatkową ozdobą miejsca do pracy.


Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 3

Brak ocen!

3 KOMENTARZE

  1. U nas w przypadku poddasza w grę wchodził tylko profesjonalny projekt od pracowni architektonicznej (korzystaliśmy z Architetto w Warszawie) pokój był bardzo niekształtny i nie mieliśmy na niego kompletnie pomysłu, architekt zaproponował nam fajne rozwiązanie – sypialnia z ukryta garderoba, meble oczywiście pod wymiar, kolory jasne z szarościami, wyszło naprawdę świetnie.

  2. Macie naprawdę świetne pomysły do zaaranżowania wnętrz ze skosami (i nie tylko :D), aczkolwiek nie rozwiązują one mojego problemu, bo w pokoju, które chciałam zaaranżować, ściana skośna łączy się bezpośrednio z podłogą :\ Jakie meble polecicie do takiego pomieszczenia tak, aby miejsce było wykorzystane w jak największej powierzchni? Pomożecie? Pozdrawiam ^^

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here