Drewniane krzesła i stół w jadalni
0
()

Stół drewniany oraz drewniane krzesła do jadalni – dla kogo?

Jadalnia musi prezentować się ładnie i atrakcyjnie, aby zachęcała do korzystania z niej. Pomieszczenie musi być także praktyczne, z uwagi na ilość czynności i ruchów jakie tam wykonujemy. Jadalnia nie może być zagracona niepotrzebnymi półkami czy regałami. Powinno się także zachować odpowiednią ilość miejsca za krzesłami, aby można było swobodnie je przesuwać i dosiadać się do stołu.

Wybierając stół i krzesła do kuchni, zalecamy, aby przestrzeń do spożywania posiłków zorganizowana była w jasnym, przestronnym pomieszczeniu z dobrą cyrkulacją powietrza. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie w niej klasycznych i pięknych mebli, na które moda nie przemija – drewniane krzesła do jadalni w akompaniamencie pięknego, masywnego stołu drewnianego to strzał w dziesiątkę.

W jakim stylu warto urządzić jadalnie?

Z uwagi na wygodę i wykorzystanie przestrzeni, w jadalni idealnie sprawdzi się styl minimalistyczny lub skandynawski, gdzie wszelkie dekoracyjne akcenty będą wykonane z naturalnych materiałów. Takie rozwiązanie doda ciepła i dobrej energii pomieszczeniu, bez niepotrzebnego zagracania czy wykorzystywania pstrokatych dekoracji. Jasne, ciepłe barwy sprawią, że lepiej i efektywniej wypoczniemy, nic nie będzie rozpraszało naszej uwagi.

Jadalnia jest pomieszczeniem w którym trzeba zadbać o wysoką czystość i estetyczność, dlatego zrezygnuj także z ciężkich, dekoracyjnych zasłon zbierających kurz czy ustawiania małych pamiątek, które ktoś może przypadkowo uszkodzić.

Dlaczego drewniany stół do jadalni to doskonały wybór?

Pięknie i bardzo szlachetnie będą wyglądały naturalne meble. Stół drewniany połączony z drewnianymi krzesłami do jadalni ustawiony na samym środku jest praktycznym, solidnym i pięknym rozwiązaniem. Możesz wybrać stół drewniany prostokątny lub okrągły, a jeśli zdarza Ci się przyjmować większą ilość gości – rozkładany. Wszystko zależy od Twoich potrzeb i ilości domowników.

  Wózki na tablety do biura

Warto zawiesić nad stołem dekoracyjną lampę, która będzie swoistym podkreśleniem głównego miejsca i zaproszeniem do niego. Stół drewniany możesz wybrać w różnych wersjach kolorystycznych oraz sposobach wykończenia. Możesz wybrać stół w kolorze naturalnego dębu, mahoniowy, a nawet bielony z czarnymi nogami. Tak samo ma się to do uzupełnienia stołu – drewniane krzesła do jadalni to kolejny ważny punkt na Twojej liście zakupów.

Możesz zdecydować się na wszystkie jednakowe i stworzyć estetyczną przestrzeń lub zaszaleć i postawić każde krzesło inne, co będzie dobrym pomysłem dla fanów boho czy stylu vintage. Drewniane krzesła do jadalni mogą być naturalne, surowe lub tapicerowane, gdzie obite materiałem jest samo siedzisko lub siedzisko z oparciem.

Stół drewniany – jak pielęgnować?

Często wybierany motyw surowego, naturalnego drewna niesie ze sobą pewnie ryzyko. Pozostawienie mebla bez żadnego zabezpieczenia może skutkować szybkim zniszczeniem, permanentnym zabrudzeniem a nawet nasiąknięciem mebla. Dlatego przy wyborze stołu drewnianego zalecamy wersję olejowaną lub lakierowaną.

Przy stole olejowanym wystarczy delikatnie przetrzeć powierzchnie wilgotną szmatką, która zbierze zabrudzenia, a potem osuszenie ręcznikami papierowymi. Jeśli na stole pojawi się mocne zabrudzenie – usuwamy je tylko preparatem specjalnie przeznaczonym do powierzchni olejowanych. Do stołu lakierowanego najlepiej użyć suchej i miękkiej ściereczki z mikro fibry. Przy cięższych zabrudzeniach, można użyć płynu do naczyń.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here