Rolety pionowe
5
(1)

Aranżacja przestrzeni okiennej dla każdego z nas jest niezwykle istotna. Wynika to przede wszystkim z faktu, że będzie ona miała nie tylko wpływ na nasze samopoczucie i całą aranżację, ale również z uwagi na to, że uda się nam zapewnić we wnętrzu komfortowe warunki.  Jednocześnie obecnie na rynku możemy spotkać się z ogromnymi możliwościami wyboru w odniesieniu do żaluzji. Najpopularniejsze modele to obecnie żaluzje pionowe i verticale.

Czym one jednak są i jakie są ich największe zalety? Tego dowiecie się z dzisiejszego artykułu, który powstał we współpracy z Krzysztofem Czechowskim – właścicielem marki CzechRolety.pl.

Spis treści artykułu:

Żaluzje pionowe i verticale — co to właściwie jest? 

Żaluzje to chyba jedna z najpopularniejszych osłon okiennych, które skutecznie chronią nas przed nadmiernymi promieniami słońca oraz nagrzewaniem się pomieszczeń. Nie da się ukryć, że żaluzje stały się podstawowym elementem wyposażenia w pomieszczeniach każdego z nas.

Okazuje się, że modele żaluzji pionowych są nam o wiele lepiej znane z gabinetów lekarskich czy też pomieszczeń biurowych. Ten typ przesłony okiennej charakteryzuje się przede wszystkim tym, że budową przypomina pionowe paski, które odchodzą od głównego karnisza. Żaluzje pionowe i verticale mogą być różnej długości, a także każdy poszczególny segment, może się charakteryzować inną szerokością.

Żaluzje pionowe – zalety 

Chcąc mówić o zaletach żaluzji pionowych w pierwszej kolejności warto przede wszystkim wspomnieć o ich niezwykłej oryginalności. W momencie kiedy dominują w naszych wnętrzach tradycyjne rolety, w postaci całego fragmentu materiału, żaluzje pionowe stają się prawdziwą perełką.

Co więcej, nie hamują one całkowicie całego dostępu do światła, a co za tym idzie w pomieszczeniu dalej będzie panowała jasna i przytulna atmosfera. Nie musimy się również obawiać o to, że zatnie się jakikolwiek mechanizm tych żaluzji, gdyż raz zamontowane utrzymują się w tej samej estetyce i tym samym stanie przez wiele lat.

  Ścianka działowa - jakie ma zalety?

Żaluzje pionowe – wady 

Wady żaluzji pionowych będą tak naprawdę zależeć od naszych indywidualnych wymagań. Z pewnością brak możliwości regulacji typu góra-dół, dla wielu osób może być dość dużą przeszkodą. Kolejno warto zauważyć, że o żaluzje pionowe trzeba również odpowiednio zadbać.

Pojedyncze segmenty materiału z całą pewnością znacznie szybciej mogą ulec zniszczeniu niż tradycyjne rolety. Oczywiście dla niektórych osób, główną przeszkodą może być również sam wygląd tego typu żaluzji. Niemniej jednak w tym wypadku jest to kwestia czysto indywidualna.

Żaluzje pionowe do salonu – czy warto?

Żaluzje pionowe do salonu mogą być tak naprawdę świetnym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie blokują one w całości dostępu do światła, więc dalej możemy spodziewać się tego, że w pomieszczeniu będzie obecne naturalne światło.

Dodatkowo jeśli tylko mamy dość nowocześnie lub minimalistycznie zaaranżowane wnętrze, wówczas możemy z powodzeniem potraktować żaluzje pionowe jako sprytne uzupełnienie dotychczasowej aranżacji. Z pewnością nie pożałujemy takiego wyboru.

Żaluzje pionowe do kuchni – czy warto?

W przypadku kuchni również możemy zdecydować się na żaluzje pionowe. Niemniej jednak trzeba wziąć pod uwagę fakt, że będą one narażone na o wiele więcej zniszczeń i zabrudzeń niż w innych pomieszczeniach.

Jeśli jednak zależy nam na tym, by rzeczywiście zamontować żaluzje pionowe w kuchni, wówczas możemy zdecydować się na modele, które wykonane są z o wiele bardziej trwałego materiału. Będzie to prawdopodobnie nieco droższe rozwiązanie, jednak idealnie sprawdzi się ono w kuchni.

Jakie żaluzje pionowe wybrać? 

Kwestia doboru i zdecydowania się na sam montaż żaluzji pionowych jest tak naprawdę kwestią dość indywidualną. Jeśli zależy nam jednak na tym, by były one idealnym uzupełnieniem naszej aranżacji, wówczas postarajmy się zadbać o odpowiednie dopasowanie kolorystyczne.

  Styl modern classic we wnętrzu

Nie zapomnijmy również o uwzględnieniu szerokości poszczególnych segmentów materiału, a także ich długości. Takie drobne detale z całą pewnością będą miały ogromny wpływ na finalny wygląd i dopasowanie. Warto więc poświęcić temu nieco więcej uwagi i cieszyć się perfekcyjnie dobranymi żaluzjami pionowymi.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here