Bateria łazienkowa chromowana
0
()

Elementów wyposażenia łazienek jest całe mnóstwo, a jednym z nich jest bateria umywalkowa będąca wykończeniem zamontowanej ceramiki. Bez tej części zarówno umywalka, jak i prysznic, czy bidet nie mogłyby spełniać swoich funkcji.

Wybierając konkretny produkt trzeba mieć na uwadze fakt, że baterie umywalkowe są cały czas używane, dlatego są narażone na uszkodzenia. Dlatego konieczny jest wybór najlepszego producenta, który stosuje nowoczesną technologię w procesie produkcji. W ten sposób klienci mogą liczyć na długoletnią trwałość i komfort podczas użytkowania baterii umywalkowej.

Duży wybór baterii umywalkowych

Rodzaje baterii dostępne w sklepach są zróżnicowane w odniesieniu do funkcjonalności, sposobu montażu, liczby otworów i innych rozwiązań technologicznych. Oczywiście zaskoczeniem nie powinien być fakt, że i ceny są różne, można bowiem kupić produkt tani, jak i drogi. Takie różnice są podyktowane głównie rodzajami zastosowanych komponentów i technologii wykorzystywanych przy produkcji.

Jeśli chodzi o baterie umywalkowe to ich najważniejszą częścią są głowice, mające największy wpływ na ich wytrzymałość i cenę. Im lepszej jakości jest ten element, tym dłużej wytrzyma bez konieczności wymiany. Profesjonalne firmy stawiają na głowice ceramiczne, które wykazują się nie tylko większą trwałością, ale także reguluje szczelność i szybkość strumienia wody.

Piękna bateria umywalkowa

W tanich bateriach montuje się natomiast głowice uszczelkowe, nie gwarantują one wytrzymałości całej baterii. Głowice ceramiczne zazwyczaj występują w dwóch szerokościach – 35 i 40 milimetrów, ich wybór jest uzależniony od potrzeb użytkowników baterii. Innymi elementami stanowiącymi część baterii są uszczelki, zapewniają one znacznie bardziej komfortowe korzystanie z produktu.

Na jaką baterię umywalkową postawić?

Każdy zakup wiąże się z kwestiami, na jakie koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Jeżeli chodzi o baterie umywalkowe, to ważną kwestią jest między innymi rodzaj podłączenia do źródła wody. Im lepszej jakości produkt, tym bardziej trwałe i bezpieczne wyposażenie w postaci rurek.

  Urządzasz pierwszą łazienkę? Wybór umywalki nie jest oczywisty

Odpowiedni rodzaj baterii pozwala ponadto na zastosowanie pod baterią zaworków kątowych z filtrem. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie ma możliwości przedostania się zanieczyszczeń do środka baterii. Kolejnym aspektem, jest rodzaj powłoki.

Nowoczesna bateria umywalkowa

Zasadniczo baterie umywalkowe są wykonane z mosiądzu z odpowiednią domieszką miedzi, której zawartość decyduje o jakości materiału. Zdecydowanie najczęściej dostępne są baterie chromowane, ale nie brakuje satynowych, czy w odcieniach starego złota.

Nieco bardziej nowoczesne są w kolorze czarnym, a klasyczne w białym – wszystkie wersje są na pewno godne uwagi klienta. Na baterii na pewno nie warto oszczędzać, ponieważ produkty pochodzące od renomowanych wykonawców muszą mieć wyższą cenę. Ale w zamian otrzymuje się elementy wyposażenia łazienki naprawdę wysokiej jakości, ponadto są one estetyczne pod względem wizualnym i wygodne w użytkowaniu.

Przy zastosowaniu odpowiedniej technologii nie ma również problemu z łatwym działaniem kurków, czy dźwigni baterii. Nawet po dłuższym czasie użytkowania.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here