Sztuczna choinka świąteczna
5
(2)

Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez pięknej choinki przyozdobionej licznymi dekoracjami, łańcuchami oraz bombkami. Takie drzewko sprawia, że w naszym mieszkaniu panuje wyjątkowa atmosfera, a dzieci nie mogą doczekać się tego, jakie prezenty pod nim znajdą. Jak co roku, każdy z nas zaraz będzie zadawał sobie pytanie, jaki model wybrać tym razem. W poniższym artykule postaramy się zatem podpowiedzieć, dlaczego choinki sztuczne będą lepszym rozwiązaniem niż naturalne oraz wskażemy kilka porad, dzięki którym każdy znajdzie swoje upragnione drzewko. Sprawdź!

Dlaczego warto wybrać sztuczną choinkę bożonarodzeniową?

Od wielu lat za najważniejszy symbol świąt Bożego Narodzenia uważana jest choinka. Ozdobne drzewka pojawiają się zatem zimą niemalże wszędzie. Możemy zobaczyć je w centrach handlowych, miejscach publicznych czy po prostu w domach i mieszkaniach. Gdy nadchodzi grudzień, większość z nas zastanawia się, jakie drzewko wybrać tym razem. Najczęściej sięgamy oczywiście po choinkę sztuczną. Ma ona nad swoim naturalnym odpowiednikiem znaczną przewagę. Przede wszystkim kupując konkretny model, możemy być pewni, że ten posłuży nam przez przynajmniej kilka kolejnych lat. Dodatkowo nie musimy martwić się tym, że choinka zacznie tracić swoje igły, a żywica wydostająca się z jej pnia pobrudzi posadzkę. 

Sztuczne drzewko jest także o wiele łatwiej usunąć z domu po zakończeniu okresu bożonarodzeniowego. Wystarczy po prostu je złożyć i schować w bezpiecznym miejscu. Obecnie znajdziemy również wiele ciekawych modeli wielosezonowych, które swoim wyglądem nie odbiegają od naturalnego okazu. Choinka ośnieżona, klasyczna, czy udekorowana licznymi ozdobami zawsze będzie zatem prezentować się idealnie, bez względu na temperaturę panującą w mieszkaniu czy inne niezależne od nas czynniki. 

Jak wybrać najlepszą sztuczną choinkę?

Wybór sztucznej choinki nie może być przypadkiem. Pełne zadowolenie zagwarantuje nam nowoczesny model, dostosowany do naszych potrzeb oraz preferencji. Mało kto wie jednak, czym różnią się od siebie poszczególne syntetyczne drzewka. Postaramy się zatem przedstawić krok po kroku, na jakie aspekty zwracać szczególną uwagę. 

  Jaką sofę wybrać do stylu loftowego?

Krok 1: zastanów się nad wielkością drzewka

Wybierając sztuczną choinkę, warto przede wszystkim najpierw określić, jakie rozmiary nas interesują. W sklepach dostaniemy bowiem zarówno małe drzewka, które możemy umieścić na stoliku czy innym podwyższeniu, jak i zdecydowanie większe modele, sięgające od podłogi, aż po sam sufit. Jeśli zależy nam na obszernej choince, musimy sprawdzić, jaka maksymalna wysokość będzie najlepsza do naszego mieszkania. Czubek drzewka nie może bowiem się zaginać. Weźmy także pod uwagę to, jaką ozdobę na nim umieścimy. Szpice czy gwiazdy przyjmują bowiem niekiedy naprawdę duże rozmiary. 

Sztuczna choinka w domu

Szukasz pięknej i okazałej choinki do salonu, którą będziesz mógł się cieszyć przez lata? Wejdź na https://www.e-choinki.pl/choinki-luxury-/204-rocheria.html i zamów to wspaniałe drzewko już dziś!

Krok 2: wybierz odpowiedni gatunek

Sztuczne choinki, tak samo, jak prawdziwe, zawsze mają ściśle określony gatunek. Zarówno świerk, jak i sosna czy jodła prezentują się przepięknie, jednak każdy z nich posiada nieco inny wygląd. Najczęstszą cechą wyróżniającą są gałązki oraz igły. W zależności od rodzaju będą one nieco innej objętości oraz gęstości. Mogą także przybierać oryginalne kształty, dzięki którym staną się naprawdę efektowną ozdobą każdego świątecznego mieszkania. 

Krok 3: sprawdź ilość tipsów

Ilość tipsów przy choince to bardzo ważny aspekt. Czym są jednak takie elementy i jaką pełnią funkcję? Najprościej mówiąc są to małe “odnogi” gałązek. Im ich więcej, tym nasze drzewko staje się piękniejsze, bardziej okazałe, a przy okazji łatwiej jest nam je odpowiednio wymodelować i nadać mu pożądany kształt. Jeśli zależy nam zatem na bardzo efektownej ozdobie świątecznej, powinniśmy szukać jak największej ilości tipsów. Niestety zbyt mała ilość takich elementów może sprawić, że w choince zaczną pojawiać się mało estetyczne prześwity i dziury. 

Krok 4: zobacz, jakie materiały zostały użyte podczas produkcji

Sztuczne drzewko świąteczne produkowane jest oczywiście z materiałów syntetycznych. Niestety nie każde tworzywo zapewni mu idealny wygląd oraz wysoką jakość. Warto zatem szukać modelu w całości wykonanego z polietylenu, czyli PE lub wzbogaconego o folię PCV. Takie materiały są bardzo mocne, trwałe i odporne na zniszczenia. Choinka będzie dzięki temu gościć w naszych domach przez przynajmniej kilka kolejnych sezonów. Jeśli natomiast chodzi o drzewka zdobione, czyli np. oszronione, warto zwrócić uwagę na technikę nakładania sztucznego śniegu. Idealne pokrycie zapewni nam metoda natryskowa bądź innowacyjna technika, do której wykorzystuje się specjalną bawełnę. Co ciekawe, taki szron może przy pierwszym rozłożeniu choinki nieco się kruszyć, jednak jest to całkowicie normalne zjawisko. Mimo to drzewko będzie pięknie się prezentować naprawdę długi czas. 

  Rynek mieszkaniowy 2021

Sztuczna choinka na Boże Narodzenie

Źródło: https://www.e-choinki.pl/choinki-na-pieku/175-eris.html

Krok 5: wybierz system rozkładania

Większość z nas do tej pory zapewne spotkała się jedynie z klasycznymi wersjami choinek bożonarodzeniowych. Małe modele wystarczy zatem wyjąć z pudełka i położyć w odpowiednim miejscu. Nieco większe drzewka wymagają natomiast od nas złożenia oraz dokładnego wymodelowania. Niestety takie czynności zajmują sporo czasu i pochłaniają wiele energii, którą moglibyśmy spożytkować w zdecydowanie lepszy sposób. Jeśli zatem przed świętami zawsze masz ręce pełne roboty, warto wybrać sztuczną choinkę samorozkładającą. Jak to działa? Wystarczy przygotować ją wedle zaleceń producenta, czyli przeważnie po prostu osadzić na stojaku, a następnie patrzeć, jak wszystkie gałązki rozkładają się samoistnie. Następnie pozostaje nam już tylko wykonać lekkie poprawki i voilà! Drzewko jest gotowe do przystrajania. 

Krok 6: dopasuj odpowiedni stojak

Skoro wspomnieliśmy już o stojakach, warto nieco bardziej zagłębić się w ten temat. Oczywiście do większości choinek dołączona jest plastikowa lub metalowa podpórka. Jeśli jednak chcemy nieco urozmaicić wygląd drzewka, możemy zdecydować się na model osadzony w doniczce okrytej pięknym ozdobnym materiałem lub po prostu umieścić swoją choinkę w efektownej dekoracyjnej skrzyneczce. Raz na zawsze pozbędziemy się w ten sposób problemu, co włożyć pod drzewko, by stojak był jak najmniej widoczny. 

Krok 7: ozdób choinkę i ciesz się wyjątkową magią świąt!

Po wybraniu idealnego modelu choinki pozostaje nam już tylko ozdobić go wedle własnego uznania i cieszyć się wyjątkową rodzinną atmosferą! W taki nastrój z pewnością wprawią nas piękne bożonarodzeniowe lampki, kolorowe bombki oraz własnoręcznie przygotowane pierniczki. Najważniejsze jednak, by już samo dekorowanie choinki zbliżyło do siebie wszystkich członków rodziny, wraz z którymi poczujemy wyjątkową magię świąt Bożego Narodzenia!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here