iluminacja_1
5
(1)

iluminacja_1

Troszkę magii..

Urządzenie generujące napięcie jest banalnie proste w obsłudze i działa w oparciu o proces elektrolizy chemicznej. Żarówki LED zaczynają świecić, kiedy do małego pojemnika włoży się rdzeń magnezowy, po czym zaleje się go wodą z rozpuszczoną w niej zwykłą solą kuchenną. W wyniku reakcji chemicznej powstaje wodorotlenek magnezu, a światełka zaczynają świecić dzięki wytworzonemu niskiemu napięciu o wartości 3 V. Ten układ zasilający nie tylko jest bardzo nieskomplikowany w działaniu, ale także tani i, co ma wielkie znaczenie dla wielu osób, ekologiczny. Koszty użytkowania ograniczają się do wymiany wody ze solą, co 7 dni oraz wkładu magnezowego mniej więcej raz na miesiąc. Sam wkład to wydatek jedynie kilku złotych.

14724654_1147934295275577_306174352214992302_n

Solne lampki choinkowe nie stwarzają żadnego zagrożenia, ponieważ nie nagrzewają się, a brak podłączenia do instalacji elektrycznej niweluje niebezpieczeństwo pożaru w wyniku zwarcia czy też ryzyko porażenia prądem. Spokojnie można zostawić włączone światełka na noc lub w czasie nieobecności w domu.
Kwestie bezpieczeństwa i ekologii to jedno, jednak dla wielu osób kluczowe bywają względy estetyczne i w tym zakresie lampki choinkowe LED zasilane roztworem soli sprawdzają się idealnie. Mamy do wyboru lampki wielokolorowe – czerwone, żółte, niebieskie i zielone, a także świecące ciepłą lub zimną białą barwą, więc każdy znajdzie zestaw optymalny dla siebie. Jest to aż 200 lampek rozmieszczonych na przewodzie o długości 20 m. Sam zbiornik na wodę praktycznie nie rzuca się w oczy, gdyż ma jedynie około 20 cm wysokości, a przy tym wyróżnia się całkiem ładnym wyglądem.

domek_zestaw

I mamy designerskie lampki choinkowe!

Lampkami choinkowymi zasilanymi solą można cieszyć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu. To przede wszystkim niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba szukać dostępnych gniazdek elektrycznych oraz przedłużaczy. Można je po prostu instalować w dowolnym miejscu. Jedyną wadą wydaje się zakres temperatur, w jakich urządzenie działa sprawnie. O ile +55 stopni Celsjusza jest wartością w zasadzie niemożliwą do osiągnięcia w naszym klimacie, to -15 stopni Celsjusza zdarza się, szczególnie w nocy i na ten fakt muszą zwrócić uwagę osoby, które rozwieszą sobie te lampki w ogrodzie lub na tarasie. Jednak wygoda, bezpieczeństwo użytkowania, estetyka, ekologia to są kwestie, które sprawiają, iż lampki choinkowe LED zasilane solą są bardzo ciekawą propozycją dla zwolenników wszelkich nowości.

  Zasady korzystania z tablic magnetycznych, korkowych, szklanych i kredowych. Zadbaj o swoją tablicę!

Lampki można kupić w sklepie marki ULTRA-ELEKTRO lub na tej aukcji allegro: http://allegro.pl/lampki-choinkowe-200-led-bez-pradu-zewnetrzne-sol-i6552996521.html

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here