instalacje-fotowoltaiczne

instalacje-fotowoltaiczne

Możliwość montażu – decyduje o tym m.in. ilość miejsca na dachu, jego konstrukcja czy usytuowanie względem kierunków świata. Instalacje fotowoltaiczne pracują najbardziej wydajnie, gdy nachylenie dachu wynosi od 30 do 45° w kierunku południowym. Wybierając miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej, należy unikać także miejsc stale zacienionych np. przez drzewo lub komin.

Materiał wykonania instalacji gwarantujący sprawność, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, w tym mróz, wilgoć i grad. Najnowocześniejsze instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli zbudowanych z modułów monokrystalicznych chronionych szkłem hartowanym oraz folią EVA.

Szeroki wybór mocy – przy wyborze mocy należy wziąć pod uwagę bilans rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w domu. Najlepiej, aby ilość wytwarzanej energii elektrycznej w ciągu roku przez instalację fotowoltaiczną nie przewyższała ilości energii, którą jesteśmy w stanie zużytkować. Warto skonsultować tę kwestię ze specjalistą lub skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów.

Zasada funkcjonowania – układ ON-GRID (nadwyżki prądu są oddawane do sieci elektroenergetycznej i odbierane w momencie zwiększonego zapotrzebowania na energię w gospodarstwie domowym) lub OFF-GRID (niezależny od sieci elektroenergetycznej). Ze względów praktycznych większość użytkowników instalacji fotowoltaicznych decyduje się na układ ON-GRID, ponieważ nie wymaga on posiadania dodatkowych akumulatorów.

Certyfikaty bezpieczeństwa – m.in. zgodność z normą PN-EN 61215 o modułach fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego do zastosowań naziemnych (w ramach tej normy przeprowadzane są m.in. testy wysokiej temperatury, testy wilgotnego zamrażania, testy izolacji, wyznaczanie mocy maksymalnej oraz współczynników temperaturowych).

Kliknij w gwiazdkę i zostaw ocenę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here