instalacje-fotowoltaiczne
0
(0)

instalacje-fotowoltaiczne

Możliwość montażu – decyduje o tym m.in. ilość miejsca na dachu, jego konstrukcja czy usytuowanie względem kierunków świata. Instalacje fotowoltaiczne pracują najbardziej wydajnie, gdy nachylenie dachu wynosi od 30 do 45° w kierunku południowym. Wybierając miejsce montażu instalacji fotowoltaicznej, należy unikać także miejsc stale zacienionych np. przez drzewo lub komin.

Materiał wykonania instalacji gwarantujący sprawność, trwałość i odporność na warunki atmosferyczne, w tym mróz, wilgoć i grad. Najnowocześniejsze instalacje fotowoltaiczne składają się z paneli zbudowanych z modułów monokrystalicznych chronionych szkłem hartowanym oraz folią EVA.

Szeroki wybór mocy – przy wyborze mocy należy wziąć pod uwagę bilans rocznego i dziennego zużycia energii elektrycznej w domu. Najlepiej, aby ilość wytwarzanej energii elektrycznej w ciągu roku przez instalację fotowoltaiczną nie przewyższała ilości energii, którą jesteśmy w stanie zużytkować. Warto skonsultować tę kwestię ze specjalistą lub skorzystać z dostępnych w Internecie kalkulatorów.

Zasada funkcjonowania – układ ON-GRID (nadwyżki prądu są oddawane do sieci elektroenergetycznej i odbierane w momencie zwiększonego zapotrzebowania na energię w gospodarstwie domowym) lub OFF-GRID (niezależny od sieci elektroenergetycznej). Ze względów praktycznych większość użytkowników instalacji fotowoltaicznych decyduje się na układ ON-GRID, ponieważ nie wymaga on posiadania dodatkowych akumulatorów.

Certyfikaty bezpieczeństwa – m.in. zgodność z normą PN-EN 61215 o modułach fotowoltaicznych z krzemu krystalicznego do zastosowań naziemnych (w ramach tej normy przeprowadzane są m.in. testy wysokiej temperatury, testy wilgotnego zamrażania, testy izolacji, wyznaczanie mocy maksymalnej oraz współczynników temperaturowych).

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here