Choinka bez bombek
4
(1)

Spis treści artykułu:

Choinki sztuczne bez bombek

Nie tylko bombki zdobią sztuczne choinki na pniu! Przeglądając ofertę sklepów z ozdobami świątecznymi, z pewnością zauważyliście całą masę innych dekoracji w różnym stylu. Z pewnością warto zwrócić uwagę na niezwykle modne ostatnio efektowne lampki. Niektóre z nich imitują świeczki lub malutkie lampiony, dając w ten sposób niesamowity, rustykalny efekt. Tak naprawdę sztuczne choinki wyglądające jak żywe nie potrzebują wielu ozdób – czasami wystarczy je efektownie oświetlić, aby uzyskać efekt jak z wnętrzarskiego czasopisma. A od jakiegoś czasu modne powiedzenie „mniej znaczy więcej” stanie się wizytówką naszych świąt.

Szkło w innej formie

Choinki sztuczne, jak i każde inne, pięknie będą wyglądać przyozdobione szklanymi soplami, udającymi prawdziwe lodowe stalaktyty. Te podłużne dekoracje stanowią pewien konsensus między bombkami a totalnym brakiem ozdób. Nadają drzewkom wyjątkowy, oryginalny charakteru i pomimo braku śniegu za oknem, przynoszą na myśl daleką północ i prawdziwie zimową aurę. Szklane sople lodu mogą być jednak dość ciężkie, zatem należy pamiętać, aby przyczepiać je z należytą starannością.

Choinkę na pniu można także przyozdobić innym rodzajem szkła, a mianowicie delikatnymi, witrażowymi płatkami śniegu. Te piękne dekoracje przybierają różne kształty i mienią się w kolorach tęczy, najpiękniej jednak wyglądają, naszym zdaniem, te w złocie, fiolecie i srebrze. Uwaga, szklane płatki śniegu bywają bardzo delikatne – warto z ich użyciem poczekać do czasu, aż dzieci będą większe lub dekorować nimi tylko najwyższe gałązki choinek sztucznych.

Dekoracje bez ryzyka

Obecność wesołego psa, psotliwego kota czy ciekawskich dzieci najczęściej wyklucza wybór szklanych ozdób. Na całe szczęście nie powinno to zaważyć na wyglądzie sztucznych choinek wyglądających jak żywe, ponieważ w sklepach dostępna jest cała gama dekoracji nietłukących się. Wybór jest naprawdę szerokich – coś dla siebie znajdą zarówno fani modernistycznych plastikowych figurek, jak i miłośnicy bardziej naturalnych materiałów. Na szczególną uwagę zasługują drewniane, witrażowe zawieszki, ale dostępne są także ozdoby kartonowe oraz słomiane.

  Kupujesz drzwi? Nie omiń tych informacji!

Jak widać, szeroki asortyment dekoracji choinkowych pozwala na wyrażanie siebie i swoich preferencji bez szkody dla wyglądu drzewka, a alternatyw dla bombek nie brakuje.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 4 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here