Markizy dachowe - skuteczna ochrona przed ciepłem
0
(0)

Markizy dachowe z przezroczystej siatki

Swoje właściwości markizy dachowe VELUX zawdzięczają materiałowi, z którego zostały wykonane. Jest to solidna tkanina,która ma formę lekko prześwitującej siateczki. Markiza montowana jest na zewnątrz, a innowacyjna tkanina blokuje promienie słoneczne, zanim będę one miały styczność z szybą. To skuteczny sposób na zapobieganie pasywnemu nagrzewaniu się wnętrza. Siatkowane markizy dachowe ograniczają ilość ciepła na poddaszu aż do 76%.

Dzięki temu nawet w najbardziej upalne dni w pomieszczeniach panuje przyjemna, idealna do wypoczynku temperatura. Jednocześnie, poprzez transparentną tkaninę domownicy w dalszym ciągu mogą zobaczyć, co dzieje się za oknem. Markiza nie ogranicza widoku na zewnątrz. Jest też łatwa w utrzymaniu czystości i niezwykle trwała. Nie zaciemnia pomieszczenia zapewniając dopływ światła do wnętrz. Doskonale komponuje się też z każdym rodzajem dachowego pokrycia.

Siatkowane markizy dachowe – do jakich okien?

Markiza dachowa VELUX może być zamontowana na każdym oknie VELUX. Kupuję się ja podając rozmiar lub symbol okna zamieszczony na tabliczce, którą znajdziemy w rogu ościeżnicy. Jej montaż nie wymaga pomocy profesjonalisty. Postępując zgodnie z instrukcją, markizę można zainstalować samodzielnie, z wnętrza pomieszczenia. Obecność rolet wewnętrznych nie przeszkadza w montażu siatkowanych markiz dachowych.

Gdy markiza nie jest używana, pozostaje niemal niewidoczna. Znajduje się wówczas w eleganckim kasetonie, pod oblachowaniem okna. Zarówno kaseton, jak i boczne prowadnice zostały wykonane z wysokiej jakości, lakierowanego aluminium. Siateczka z polichlorku winylu wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością i sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych, zapewniając odpowiednią temperaturę na poddaszu przez wiele lat.

Markizy na okna dachowe – jakie wybrać?

Ze względu na sposób obsługi, dostępne w ofercie firmy VELUX siatkowane markizy dachowe możemy podzielić na sterowane manualnie lub zdalnie (zasilanie elektryczne lub solarne). Aby zaciągnąć obsługiwaną ręcznie markizę należy otworzyć okno, obrócić je o 180º i przymocować markizę do umieszczonych w dolnej części skrzydła okna haków. Okno będzie można otwierać i zamykać także przy opuszczonej markizie. Aby dodatkowo poprawić komfort jej użytkowania, warto zdecydować się na zasilany energią elektryczną lub solarną model.

Zdalnie sterowane, siatkowane markizy dachowe można opuszczać i podnosić, wykorzystując naścienny panel, a w przypadku systemu kontroli klimatu VELUX ACTIVE – aplikację na swoim telefonie. Markiza dachowa VELUX dostępna jest również w wariancie dedykowanym oknom do płaskiego dachu. Czy wiesz już, który model będzie najlepszy dla Twojego domu?

Artykuł powstał na bazie wpisu – Jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 0 / 5. Ilość ocen: 0

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here