Markizy dachowe - skuteczna ochrona przed ciepłem
0
()

Markizy dachowe z przezroczystej siatki

Swoje właściwości markizy dachowe VELUX zawdzięczają materiałowi, z którego zostały wykonane. Jest to solidna tkanina,która ma formę lekko prześwitującej siateczki. Markiza montowana jest na zewnątrz, a innowacyjna tkanina blokuje promienie słoneczne, zanim będę one miały styczność z szybą. To skuteczny sposób na zapobieganie pasywnemu nagrzewaniu się wnętrza. Siatkowane markizy dachowe ograniczają ilość ciepła na poddaszu aż do 76%.

Dzięki temu nawet w najbardziej upalne dni w pomieszczeniach panuje przyjemna, idealna do wypoczynku temperatura. Jednocześnie, poprzez transparentną tkaninę domownicy w dalszym ciągu mogą zobaczyć, co dzieje się za oknem. Markiza nie ogranicza widoku na zewnątrz. Jest też łatwa w utrzymaniu czystości i niezwykle trwała. Nie zaciemnia pomieszczenia zapewniając dopływ światła do wnętrz. Doskonale komponuje się też z każdym rodzajem dachowego pokrycia.

Siatkowane markizy dachowe – do jakich okien?

Markiza dachowa VELUX może być zamontowana na każdym oknie VELUX. Kupuję się ja podając rozmiar lub symbol okna zamieszczony na tabliczce, którą znajdziemy w rogu ościeżnicy. Jej montaż nie wymaga pomocy profesjonalisty. Postępując zgodnie z instrukcją, markizę można zainstalować samodzielnie, z wnętrza pomieszczenia. Obecność rolet wewnętrznych nie przeszkadza w montażu siatkowanych markiz dachowych.

Gdy markiza nie jest używana, pozostaje niemal niewidoczna. Znajduje się wówczas w eleganckim kasetonie, pod oblachowaniem okna. Zarówno kaseton, jak i boczne prowadnice zostały wykonane z wysokiej jakości, lakierowanego aluminium. Siateczka z polichlorku winylu wyróżnia się wyjątkową wytrzymałością i sprawdzi się w każdych warunkach atmosferycznych, zapewniając odpowiednią temperaturę na poddaszu przez wiele lat.

Markizy na okna dachowe – jakie wybrać?

Ze względu na sposób obsługi, dostępne w ofercie firmy VELUX siatkowane markizy dachowe możemy podzielić na sterowane manualnie lub zdalnie (zasilanie elektryczne lub solarne). Aby zaciągnąć obsługiwaną ręcznie markizę należy otworzyć okno, obrócić je o 180º i przymocować markizę do umieszczonych w dolnej części skrzydła okna haków. Okno będzie można otwierać i zamykać także przy opuszczonej markizie. Aby dodatkowo poprawić komfort jej użytkowania, warto zdecydować się na zasilany energią elektryczną lub solarną model.

  Meble budujące firmowy wizerunek

Zdalnie sterowane, siatkowane markizy dachowe można opuszczać i podnosić, wykorzystując naścienny panel, a w przypadku systemu kontroli klimatu VELUX ACTIVE – aplikację na swoim telefonie. Markiza dachowa VELUX dostępna jest również w wariancie dedykowanym oknom do płaskiego dachu. Czy wiesz już, który model będzie najlepszy dla Twojego domu?

Artykuł powstał na bazie wpisu – Jakie rolety zewnętrzne wybrać do domu

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here