Elementy dachu
0
()

Chcesz dowiedzieć się, z jakich etapów składa się praca nad budową dachu dla nieruchomości jednorodzinnej i innych? W większości przypadków zasady są bardzo podobne. Różnice pojawiają się tylko wtedy, kiedy konstrukcja dachu ma inny kształt lub architekt chce zainstalować innowacyjne metody ogrzewania oraz odprowadzania wody. Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się więcej o tym, z czego składa się konstrukcja dachu i jak odpowiednio ją zabezpieczyć.

Projektowanie budynków mieszkalnych lub miejsc użytku publicznego wymaga stworzenia profesjonalnego projektu budowlanego. Nie inaczej jest w przypadku zmiany konstrukcji dachu lub sposobu jego zabezpieczenia przed zewnętrznymi czynnikami atmosferycznymi. Podbitka dachowa PCV to materiał, który jest coraz częściej wykorzystywany na dachach domów jednorodzinnych. Pamiętaj jednak, że tylko na podstawie dobrego projektu będziesz w stanie ocenić zapotrzebowanie materiału do wykonania poszycia dachowego.

Budowa dachu – krok po kroku

Projekt to jeden z najważniejszych elementów jeśli chodzi o budowę dachu od podstaw lub jego modernizację w celu poprawy termoizolacyjności. Po wykonaniu projektu samodzielnie lub za pomocą profesjonalnego biura projektowego możesz przystąpić do dalszych działań związanych ze zmianą poszycia dachowego. Chcesz wiedzieć, z czego składa się dach? Oto kilka elementów:

  • murłata – czyli podstawowy element nośny dla każdej konstrukcji dachu,
  • krokwie – ukośne belki o dużej grubości,
  • łaty – listwy o dużych rozmiarach, do których mocuje się poszycie dachowe,
  • kontrłaty – nieco mniejsze deski, które zapewniają dobrą wentylację dachu.

Samą budowę dachu można ująć w kilku krokach, a mianowicie:

  1. Stworzenie projektu budowlanego dachu.
  2. Wzniesienie więźby dachowej.
  3. Foliowanie lub zamocowanie podbitki dachowej PCV.
  4. Przykręcenie łat.

Pamiętaj, że montaż odpowiedniej podbitki oraz pokrycia dachowego to kluczowa kwestia, która wpływa na wytrzymałość dachu oraz jego odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

  Jakie drzwi wejściowe wybrać do mieszkania?

Gdzie kupić najlepsze materiały do budowy i wykończenia dachu?

Zastanawiasz się, gdzie kupisz najlepsze materiały wykończeniowe do stworzenia poszycia dachowego, podbitki i całej konstrukcji dachu? Wystarczy, że przejrzysz oferty popularnych sklepów i producentów. Ciekawe rozwiązania rynnowe oraz inne akcesoria dla konstrukcji dachów znajdziesz na stronie kropsystem.eu. Nowoczesne systemy orynnowania doskonale spisują się w nowoczesnych nieruchomościach, ale także tych, które przeszły pełną termomodernizację.

Kiedy już kończysz budowę dachu, pamiętaj o tym, aby zainwestować w jak najlepsze systemy rynnowe, pokrycia dachowe oraz inne elementy wykończeniowe wykonane ze stali lub wytrzymałego PCV. Nigdy nie oszczędzaj na remoncie dachu lub jego budowie od podstaw. Musisz wiedzieć, że  dach to podstawowy element domu, który zabezpiecza całą nieruchomość przed zimnem, wiatrem i innymi czynnikami panującymi na zewnątrz, które mogłyby wpływać na komfort użytkowania domu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here