question-mark
0
()

Bo przecież każdy marzy o tym, by w jego domu stanęła choinka najpiękniejsza, która sprawi, że w mieszkaniu zapanuje prawdziwie świąteczna atmosfera. Oczywiście strojenie choinki należy rozpocząć przede wszystkim od wyboru samego drzewka. Tutaj wiele zależy od możliwości i potrzeb danej rodziny. Wiadomo, że żywe drzewko będzie pięknie pachniało, ale też jest trudniejsze w dekorowaniu.

No i potem można mieć problem z jego wyrzuceniem. Z kolei sztuczna choinka może wydawać się zbyt mała, zbyt nienaturalna. Niezależnie jednak od wyboru rodzaju samego drzewka, dobrze jest zadbać o zestaw odpowiednich ozdób. Te z kolei skompletować należy tak, by pasowały do ogólnej koncepcji wystroju choinki.

Różne style ubierania choinki

Obecnie można mówić wręcz o sezonowych trendach, które zauważyć można w temacie ubierania bożonarodzeniowych drzewek. Jednym jest stosowanie ozdób jedynie w wybranej gamie kolorystycznej. Takie choinki najczęściej stają w centrach handlowych, biurach i innych instytucjach. Przy ich ubieraniu nie trzeba zbyt wiele fantazji ani dużo ozdób. Wystarczą bombki w jednym kolorze, łańcuchy i lampki, by uzyskać odpowiedni efekt.

Prawdziwie oryginalna choinka powstanie jednak wtedy, gdy zostanie udekorowana ozdobami wykonanymi własnoręcznie. Takie drzewka najczęściej stają w domach, w których są małe dzieci. Bo trzeba przyznać, że tworzenie papierowych aniołków i łańcuchów to zajęcie inspirujące dla rodziców i dzieci. Bardzo ciekawie wygalać może także choinka udekorowana ozdobami, które przywodzą na myśl elementy polskiego folkloru. Mogą to być na przykład gwiazdki stworzone ze słomy lub wykonane na szydełku aniołki. Oryginalnym sposobem na choinkę jest też udekorowanie jej czekoladkami, cukierkami i innymi smakołykami.

Odwiedź http://www.farin.com.pl/ – ręcznie malowane bombki choinkowe.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

  Nowe trendy w urządzaniu salonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here