11-dekoracje-z-wykorzystaniem-lampek-choinkowych-castorama-03011_ml-1
0
()

Dekorowanie elewacji domu za pomocą lampek choinkowych

Świąteczne lampki wykorzystać możemy do ozdobienia domu i jego otoczenia. Decydując się na takie ich zastosowanie, należy wybrać produkty przeznaczone do użytku zewnętrznego. Pięknie prezentować się będą na tarasie i balkonie. Wystarczy sznurem lampek owinąć balustradę, aby stworzyć niepowtarzalny efekt. Więcej pracy wymagać będzie rozwieszenie świecących draperii, wiszących z dachu niczym sople. Prostym zabiegiem jest natomiast udekorowanie lampkami drzew rosnących wokół domu.

11-dekoracje-z-wykorzystaniem-lampek-choinkowych-castorama-02_m-2

Lampki choinkowe rozświetlą framugi drzwi

Światełka choinkowe przydadzą się również do stworzenia świątecznej atmosfery w całym domu. Bardzo efektownym zabiegiem jest obramowanie drzwi wewnętrznych za ich pomocą. Takie rozświetlone przejścia pomiędzy pomieszczeniami sprawią, że w całym domu będziemy czuć prawdziwą magię świąt.

Jak ozdobić pustą ścianę za pomocą lampek choinkowych?

Jeśli dysponujemy dużą połacią niezagospodarowanej ściany, możemy pokusić się o stworzenie wyjątkowych dekoracji świątecznych na jej powierzchni. Ze sznura lampek choinkowych ułożyć można napis lub rysunek. Do tego celu najlepiej wybrać światełka w jednym kolorze, dzięki czemu ułożony wzór będzie bardziej czytelny.

Tego typu dekorację rozwiesić można na ścianie używając taśmy malarskiej lub masy klejącej. Bardziej skomplikowane wzory wymagać będą stworzenia stelaża z miękkiego, cienkiego drutu. Pustą ścianę ozdobić możemy także rozwieszając siatkę świetlną. Aby efekt był stylowy, warto wybrać lampki emitujące delikatne, jednokolorowe światło. Taka kompozycja stanowić będzie doskonałe tło dla stołu świątecznego czy przestrzeni rekreacyjnej, w której wypoczywać będziemy wraz z rodziną.

11-dekoracje-z-wykorzystaniem-lampek-choinkowych-castorama-021_m-3

Lampki choinkowe w aranżacji stołu i komody

Dekoracje świetlne sprawdzą się także w przypadku stolika kawowego czy komody. Stolik kawowy o szklanym blacie pięknie prezentować się będzie, gdy podświetlimy go od spodu. Komodę możemy obramować za pomocą sznura lampek lub stworzyć dowolną kompozycję na jego blacie. Może być to imitacja ogniska, bukiet iglastych gałęzi bądź szklany wazon wypełniony światełkami.

  Jaki model szafy ubraniowej do przedpokoju wybrać?

Świąteczna atmosfera w sypialni dzięki lampkom choinkowym

Aby wyjątkowa atmosfera świątecznych dni zapanowała we wszystkich częściach domu możemy zaaranżować dekoracje z lampek choinkowych także w innych pomieszczeniach niż salon czy jadalnia. Sprawdzonym sposobem jest udekorowanie wezgłowia łóżka w sypialni za pomocą światełek o bardzo delikatnym, rozproszonym blasku. Piękny efekt da również rozwieszenie wspomnianej już siatki świetlnej na ścianie za łóżkiem.

Lampki choinkowe to niezastąpiony element dekoracyjny podczas świąt Bożego Narodzenia. Dzięki nim w całym domu zapanuje magiczna, radosna atmosfera.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here