6
5
(2)

Dokonanie kilku drobnych zmian, może odmienić przestrzeń. Może być to dekorowanie za pomocą drobiazgów czy niewielkiej zmiany kolorem. Gustowne ozdobienie wnętrz za skromny budżet jest możliwe przy dobrze zaplanowanej strategii. Najważniejsze jest to, aby podjąć decyzję ile pieniędzy mamy do dyspozycji, przed przystąpieniem do planów wykończeniowych. Wymaga to szczegółowego i dużego przygotowania. Porada  projektanta wnętrz: zanim rozpocznie się dekoracja wnętrza obejrzyj dokładnie wnętrze i stwórz plan.

Spis treści artykułu:

Jak przygotować plan wykończenia wnętrza z małym budżetem?

Przede wszystkim należy przygotować się i nie stresować faktem, iż nie będziemy w stanie zrobić wszystkiego na raz. Ustalcie też ostateczną wysokość środków, jakie możecie przeznaczyć, oraz termin zakończenia prac – to pozwoli ograniczyć wzrost zakresu prac oraz ograniczy zwiększenie kosztów ogólnych. Powinniśmy skoncentrować się również na jednym obszarze, przygotowując całkowity projekt dekoracji jednego pokoju.

Zamiast wydawać mnóstwo pieniędzy w ramach doboru materiałów można tworzyć własne ramki na zdjęcia, który doskonale wzmacniają inne elementy pokoju. Wystarczy zakupić niedrogie ramy obrazu i pokryć je tapetą lub tkaniną, można ramę udekorować innymi elementami jak np. suszone kwiaty, kawałki szkła lub inne elementu ozdobne, których wykorzystanie zależy tylko od inwencji.

Zamiast rozpatrywać projekt domu czy mieszkania jako całości. Ważne jest, abyście mieli jasne i ostateczne pojęcie jak chcecie zmienić swój wystrój, czyli schemat kolorystyczny, rodzaj nastroju i stylu jaki chcecie stworzyć.

Jakie wnętrze chcemy odmienić?

Warto również spojrzeć na obecny stan mieszkania „świeżym okiem”, czasem przemieszczenie kilku elementów już istniejących np. mebli i dodatków lub dodanie kilku nowych akcesoria pozwoli osiągnąć pożądany efekt. Nowe farby na ścianach, tapety czy dodanie np. listw ściennych są niedrogim i łatwym sposobem na poprawę wystroju wnętrza.

  Piękno ukryte w drobiazgach

Jeśli chcemy z kolei rozjaśnić mieszkanie i zrobić w nim nieco nowoczesny styl, to szybkim i ekonomicznym rozwiązaniem będzie zastosowanie luster, zdjęć, wzorzystych poduszek, wazonów czy lamp. Z kolei drogą, gipsową sztukaterię możemy zastąpić tańszą wersją ze styropianu, gdzie efekt końcowy będzie podobny.

Jak dekoracja wnętrz może odmienić postrzeganie mieszkania?

Ustawienie mebli na kolorowym dywaniku pozwala określić zarys i kształt obszaru i widocznie odseparować tą część od reszty pokoju. Wstawienie wysokich roślin doniczkowych również pozwala na rozdzielenie dużego pokoju i uzyskanie w ten sposób kącika prywatności. Skutecznym pomysłem w celu optycznego zwiększenia powierzchni niedużego pokoju jest oczywiście wykorzystanie lustra, co pozwoli również dodać do pomieszczenia więcej światła i da wrażenie większej przestrzeni. Oświetlenie jest inną techniką tworzenia atmosfery pomieszczenia. Jedną z technik jest tworzenie wielu basenów z ciepłą atmosferą oraz oświetleniem z lamp strategicznie rozmieszczonych w całym pomieszczeniu.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 2

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here