Urban jungle styl w domu
5
(1)

Urban jungle – najważniejsze założenia stylu

Zmęczeni sztucznymi tworzywami i surowym klimatem wnętrz coraz częściej tęsknimy za naturalnością i tym, co oferuje przyroda. Odpowiedzią na tę potrzebę jest właśnie styl urban jungle, który opiera się na naturalnym pięknie i roślinnych motywach we wnętrzach. To właśnie kwiaty kreują styl pomieszczenia, nadając mu indywidualnego charakteru.

Wnętrza w stylu urban jungle wypełnione są zielenią. Dominują w nich głównie rośliny egzotyczne, podkreślane przez motywy zwierzęce i naturalne materiały dekoracji. Wszystko po to, aby odpowiedzieć na potrzebę przebywania domowników na łonie przyrody.

Choć kolorystyka pomieszczeń ogranicza się najczęściej do naturalnych brązów, słomy i przede wszystkim zieleni, nie brakuje w nich również nieco bardziej żywych odcieni, czy sztucznych materiałów. Metal, plastik i złoto są tu jednak rzadkością, a główną rolą pomieszczeń jest zapewnienie rodzinnego ciepła i przytulności.

Styl urban jungle w mieszkaniu

Prace wykończeniowe we wnętrzu. Na co zwrócić uwagę?

Choć priorytetem w stylu urban jungle są rośliny, czyli elementy dekoracyjne, jakie przy aranżacji wnętrza wybieramy na końcu, warto pomyśleć o założeniach stylu już na etapie prac wykończeniowych pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem jest zaplanowanie układu mebli, aby później zapewnić roślinom łatwy dostęp do światła.

Ważne jest również odpowiednie wykończenie podłogi. Posiadając sporą ilość roślin we wnętrzu, warto wziąć pod uwagę podniesiony poziom wilgoci w pomieszczeniu. W końcu niektóre z kwiatów wymagają powietrza o podwyższonym nawilżeniu. Warto więc, aby zarówno ściany, jak i podłoga były odporne na wchłanianie nadmiernych ilości wody.

Kwiaty mają również to do siebie, że często zmieniamy ich położenie. W przypadku donic o większych gabarytach, których nie jesteśmy w stanie unieść samodzielnie, ważne jest odpowiednie wykończenie podłogi. Warto zdecydować się więc na wodoodporne panele winylowe. Te zabezpieczą powierzchnię również przed uszkodzeniami mechanicznymi.

  House of Withe- świąteczna kolekcja dębowa

Kolorystyka we wnętrzach pełnych roślinności

Nie ulega wątpliwości, że w stylu urban jungle głównym i przewodnim kolorem będzie zieleń i jej odcienie. Jednak same rośliny to nie wszystko. W końcu one pełnią jedynie funkcję dekoracyjną, a bazę stanowią dobrze dobrane kolory ścian, podłogi i mebli.

Wybierając meble do stylu urban jungle, warto wziąć pod uwagę propozycje wykonane z drewna. Tu sprawdzą się zarówno jasne, jak i ciemne odcienie. Dokładając do tego tapicerkę z przyjemnego w dotyku materiału lub skóry, uzyskujemy wnętrze przytulne i bliskie naturze.

Przy wykończaniu podłogi warto postawić na brązy. Ściany mogą pozostać białe – często spotyka się również aranżacje, w których jedna ze ścian w pomieszczeniu pokryta jest tapetą o pastelowym wzorze lub pomalowana na zgaszony, butelkowy odcień zieleni.

Doskonałym tłem dla roślin jest biel – ta kojarzona zawsze z czystością – przypomina o przytulnym charakterze wnętrza i pozwala wybić się zieleni na pierwszy plan. Przy doborze dekoracji, np. plakatów, czy doniczek, możesz postawić również na drobne, czerwone lub pomarańczowe akcenty. Te doskonale korespondują z zielenią i wprowadzają różnorodność kolorów do wnętrza.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zaaranżować wymarzone wnętrze z udziałem roślin, a stworzenie dla kwiatów estetycznego tła, nie będzie stanowiło dla Ciebie problemu. Powodzenia!

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena 5 / 5. Ilość ocen: 1

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here