styl japandi w salonie
0
()

Styl japandi to niezwykle atrakcyjny nurt aranżacyjny, cieszący się coraz większą popularnością wśród miłośników pięknych, funkcjonalnych wnętrz. Ta harmonijna fuzja skandynawskiego minimalizmu z japońską prostotą to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy pragną stworzyć w swoich domach miejsce spokoju, równowagi i przytulności. W tym artykule przedstawimy 5 praktycznych wskazówek, jak wprowadzić styl japandi do swojego wnętrza, aby cieszyć się eleganckim, harmonijnym oraz spokojnym otoczeniem. Jak zaaranżować mieszkanie w stylu japandi? O czym należy pamiętać? Podpowiadamy!

Styl japandi – charakterystyka

Styl japandi to stosunkowo nowy nurt aranżacyjny, który łączy elementy stylu skandynawskiego z japońskim, czerpiąc to, co najlepsze z obu tradycji. Wyróżnia się charakterystycznym dla estetyki skandynawskiej przywiązaniem do komfortu, funkcjonalności i przytulności. Jednocześnie manifestuje zamiłowanie do natury, co jest charakterystyczne dla japońskiego stylu. Styl ten cechuje się ascetycznymi formami, geometrycznymi liniami i minimalistycznymi bryłami. Jeśli szukasz prostych, przytulnych wnętrz, styl japandi będzie idealnym wyborem. 

Poznaj również pomysły na aranżację przedpokoju.

japandi w kuchni
  1. Postaw na jasne kolory!

Wprowadzenie jasnych kolorów do wnętrza jest kluczowym elementem, jeśli chcesz zaprosić styl japandi do swojego domu. Ten nurt aranżacyjny kładzie szczególny nacisk na harmonię i spokój, a jasne odcienie doskonale wpisują się w tę filozofię. Wybierając pastelowe tonacje, delikatne beże czy stonowane biele, nadajesz pomieszczeniom lekkości i naturalnego piękna. Jasne kolory odbijają światło, powiększając optycznie przestrzeń, co współgra z minimalizmem, a także estetyką japandi. Możesz zastosować je zarówno na ścianach, jak i w wyposażeniu wnętrza, tworząc spójną i harmonijną atmosferę, charakterystyczną dla tego unikatowego stylu.

  1. Styl japandi – łazienka

Łazienka urządzona w stylu japandi to oaza spokoju i prostoty, gdzie harmonia natury zostaje odzwierciedlone za sprawą aranżacji. Pamiętajmy, że ten nurt aranżacyjny ceni minimalizm, co sprawia, że we wnętrzach znaleźć mogą się jedynie niezbędne elementy. 

  Jaką wannę wybrać do łazienki? Porady i wskazówki

Nie zapominaj też o typowym dla stylu japońskiego materiale – bambusie. Warto rozważyć zakup zestawu bambusowych koszy do przechowywania ubrań. Podobnie jak w pozostałych pomieszczeniach, także i w łazience zastosuj niskie meble, np. komodę, która pozwoli zachować charakterystyczny dla stylu japandi wygląd pomieszczenia. Dodatkowym elementem, który idealnie wpisze się w ten nurt aranżacyjny, są zielone rośliny, które mogą stanowić interesujące uzupełnienie dekoracji łazienki.

  1. Styl japandi – kuchnia z dodatkiem naturalnych materiałów

Styl japandi doskonale odnajduje się w kuchennym otoczeniu, szczególnie gdy postawimy na naturalne materiały. Wnętrza utrzymane w tym nurcie emanują spokojem i prostotą, co idealnie współgra z funkcjonalnością potrzebną w kuchni. Wykorzystanie drewna w surowej formie podkreśla związek z naturą. Z kolei blat z naturalnego kamienia dodaje całości elegancji. 

  1. Styl japandi – salon z minimalistycznym wyposażeniem

Salon urządzony w stylu japandi zyskuje wyjątkowy urok dzięki minimalistycznemu wyposażeniu. Ten nurt aranżacyjny stawia na prostotę i równowagę, co sprawia, że „mniej znaczy więcej”. W takim wnętrzu ogranicza się ilość mebli, a także dekoracji. Postaw więc na kanapę i fotele o minimalistycznych kształtach oraz stolik z surowego drewna – są one jednocześnie użyteczne oraz stylowe. Niezbędne akcenty dekoracyjne to proste grafiki na ścianach lub minimalistyczne wazony z delikatnymi gałązkami. Salon w stylu japandi ma być w założeniu spokojnym, przytulnym miejscem, w którym można odpocząć, delektując się harmonią minimalistycznego piękna.

styl japandi w salonie
  1. Niepowtarzalne dodatki w stylu japandi

Wybór dodatków powinien być dokładnie przemyślany – dzięki temu nie zaburzymy harmonii aranżowanego pomieszczenia. Podobnie jak meble, tak i dodatki powinny być wykonane z naturalnych materiałów. Jeśli zdecydujesz się na większe akcenty dekoracyjne, takie jak japoński wachlarz, obraz czy większe zdjęcie, warto umieścić je w pomieszczeniu o mniejszej ilości dodatków. Jeśli zaś preferujesz kamienie na szafce lub wiszące skandynawskie plecionki, możesz wybrać ich kilka, ale zachowaj umiar w połączeniach z innymi elementami. Pamiętaj o zasadzie „less is more”.

  Lateksowe farby do wnętrz – czym są i czy warto je stosować?

Artykuł sponsorowany

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here