0
()

Balustrada i schody to wizytówka każdego budynku mieszkalnego. Znaczenie ma nie tylko kształt konstrukcji, ale liczy się również jej estetyka – aby była odpowiednio pomalowana i zakonserwowana. Spraw, aby Twoje schody zyskały nowy wygląd. Poniżej krok po kroku pokazujemy, jak odnowić tę ważną część każdego domu.

Jaką farbę wybrać?

Pierwszym i bardzo ważnym krokiem, jaki musisz zrobić przed przystąpieniem do renowacji balustrady, jest wybranie właściwego preparatu do malowania. Dedykowanego do materiału, który zamierzasz pomalować.

W tym wypadku bardzo dobrze sprawdzi się alkidowa farba do drewna i metalu – Nobiles Ftalonal. To produkt, który charakteryzuje się dobrą przyczepnością do podłoża, znakomitą odpornością na czynniki atmosferyczne i elastycznością przeznaczony do malowania elementów znajdujących się na zewnątrz lub wewnątrz budynku. Wykorzystasz go nie tylko do odświeżenia balustrady, ale także innych części schodów, z wyłączeniem powierzchni podłogowych. Służy on bowiem również do ochrony i dekoracji powierzchni drewnianych, betonowych oraz tynków cementowo-wapiennych.

Krok drugi – przygotowanie podłoża do malowania

Zapewne zależy Ci na tym, aby nałożona farba wyglądała estetycznie i dobrze trzymała się podłoża. Powinna równomiernie kryć całą powierzchnię i to bez żadnych zacieków. Taki efekt uzyskasz wtedy, kiedy balustrada zostanie dokładnie oczyszczona z wszelkiego wadliwego materiału. Nie powinny się na niej znajdować luźne warstwy rdzy i starej farby, a także żadne tłuste substancje w postaci smarów i olejów.

Inaczej postępuje się wtedy, kiedy jest to nowa balustrada. Taka, która nie była wcześniej malowana. Wtedy przed nałożeniem farby alkidowej trzeba zagruntować tę powierzchnię podkładem. Może to być Nobiles Nobikor. Powierzchnia pokryta tym produktem powinna zostać jeszcze dodatkowo przeszlifowana drobnoziarnistym papierem ściernym. Nie zapomnij także o usunięciu wszelkiego pyłu i kurzu.

  Kocioł gazowy dwufunkcyjny – gdzie sprawdzi się najlepiej?

Właściwe przygotowanie podłoża ma bardzo duży wpływ na cały efekt. Ale to jeszcze nie wszystko. Przed przystąpieniem do malowania, sprawdź jaką metodę nakładania farby zalecają producenci. Nie możesz też pominąć informacji o optymalnych warunkach do malowania. Chodzi tu o temperaturę powietrza i jego wilgotność.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here