Balustrady szklane
0
()

Wykończenie domu zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej jest niezwykle istotne z punktu widzenia inwestora i mieszkańca. Chodzi nie tylko o możliwość jakiegokolwiek funkcjonowania w przystępnych warunkach, ale też o samopoczucie i świadomość, że zamieszkiwany przez nas obiekt jest wizualnie atrakcyjny.

Wśród wielu wschodzących trendów architektonicznych, szczególne uznanie zyskują szklane balustrady. Można spotkać je w większości nowoczesnych domów i bloków mieszkalnych, gdzie znakomicie wpasowują się w otoczenie, pełniąc tym samym niezwykle ważną rolę. W jakich miejscach najczęściej spotkamy szklane balustrady? Czy to bezpieczne rozwiązanie? Na te, jak i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć w poniższym wpisie.

Gdzie najczęściej montujemy szklane balustrady?

Balustrada ze szkła należy do grona dekoracyjnych części wykończenia budynku. Jako osoby z zewnątrz mogliśmy widywać ją przeważnie na tarasach lub balkonach. To częsty widok podczas przechadzki po mieście lub okolicach. W tym sektorze balustrady szklane chronią przed upadkiem z wysokości oraz umożliwiają przepuszczenie większej dawki światła do wnętrza budynku. 

Warto jednak zaznaczyć, że nie jest to jedyna forma stosowania tych elementów wyposażenia. Balustrady w towarzystwie szklanych tafli mogą posłużyć również jako barierki na klatkach schodowych bądź stopniach zewnętrznych. Podobnie, mogą występować też w formie loggii, doprowadzając tym samym do powiększenia przestrzeni mieszkalnej.

Balustrady szklane

Bezpieczeństwo balustrad szklanych – czy można je montować bez ryzyka?

Ludzie przez lata styczności ze szkłem zdołali w pełni odkryć jego specyfikę. Naczynia, z których korzystamy każdego dnia pokazały nam, że nawet upadek szklanki z niskiej wysokości może przyczynić się do jej rozbicia na mniejsze lub większe kawałki. Z takim podejściem wiele osób podchodzi też do tematu innych elementów szklanych.

  Pojemnik na odpady - inwestycja na lata

Jak się okazuje, balustrada szklana poddawana jest procesowi pełnego hartowania, co wpływa na jej wytrzymałość i twardość. Podobnie jest ze szkłem laminowanym, którego jakość produkcji stoi na niezwykle wysokim poziomie, a nawet po ewentualnym zbiciu rozpada się ono na nieszkodliwe kawałki. Nazywane jest inaczej szkłem bezpiecznym, które bez najmniejszego problemu może być stosowane w każdym budynku mieszkalnym i użyteczności publicznej. Obecność dzieci oraz zwierząt w domu nie stanowi więc żadnej przeszkody w montażu balustrad szklanych. Elementy te są w pełni dostosowane do wymogów i odporne na nieprzewidziane zdarzenia.

Atrakcyjność wizualna balustrad szklanych

Trzeba przyznać, że obecność balustrad ze szkła na klatce schodowej bądź tarasie, znacząco poprawia estetykę samej budowli i wnętrza. To rozwiązanie bardzo innowacyjne i modernistyczne, dzięki któremu każdy dom zyska dozę elegancji. Ciężko o wskazanie minusów takiego rozwiązania. Nie bez powodu większość projektantów i architektów zamieszcza je w swoich pracach, na czym obiekt zyskuje praktycznie pod każdym kątem.

Artykuł okazał się przydatny?

Kliknij na gwiazdkę i oceń

Ocena / 5. Ilość ocen:

Brak ocen!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here